Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Епідсезон 2024/25: за тиждень захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 серед дітей зросла на майже 5%

У порівнянні з попереднім тижнем кількість захворілих на ГРВІ, грип та COVID-19 серед дорослих та дітей зросла на 1,4% та 4,9%. Протягом другого тижня, з 7 по 13 жовтня, захворіло 118 572 людини, із них 73 396 — діти. Загалом за останній тиждень по країні до лікарень з ускладненнями респіраторно-вірусних інфекцій потрапило 2 802 пацієнти, із них 60% (1 701 пацієнт) — діти. Усі госпіталізовані отримали необхідну медичну допомогу. Наразі перевищення епідемічного порогу низького рівня зареєстровано лише в Тернопільській області.

За перші два тижні з початку епідсезону в Україні (з 30 вересня до 13 жовтня) на ГРВІ, COVID-19 та грип перехворіли 233 059 українців. За цей час зареєстровано 17 летальних випадків внаслідок ускладнень COVID-19 серед дорослих. За даними медиків, померлі не мали профілактичних щеплень проти коронавірусної інфекції.

Нагадуємо, що найдієвіша профілактика COVID-19 та грипу — щорічна вакцинація, зокрема для людей з груп ризику. Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. Натомість щеплення проти цих хвороб можна робити в один день або з рекомендованим інтервалом. Щеплення проти COVID-19 залишаються безоплатними для населення. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини Comirnaty від Pfizer для дорослих та дітей. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря.

Проти грипу рекомендована щорічна вакцинація, адже за тяжкого перебігу він може спричиняти небезпечні ускладнення: ураження серця, легенів, нирок тощо. Вакцина не входить до переліку безоплатних щеплень, однак рекомендована, особливо людям з групи ризику (усім, хто працює в місцях масового скупчення людей: медпрацівникам, правоохоронцям, учителям, а також вагітним, пацієнтам із хронічними захворюваннями, дітям до 5 років та людям старше 60 років). 

Вакцини проти грипу французького та корейського виробництва з початку жовтня вже доступні в аптеках. Вони сертифіковані та пройшли державний контроль якості. Станом на 13 жовтня проти грипу вже вакцинувалися 15 280 українців. 

Також в областях триває вакцинальна кампанія зі щеплення проти грипу медиків. Для цього до 1 жовтня в усі області було розподілено 30 тисяч доз вакцини проти грипу, які Міністерство охорони здоров’я отримало в рамках співпраці з міжнародною ініціативою PiVi. Станом на 13 жовтня 7 595 медиків (із групи медичного та епідемічного ризику) зробили профілактичні щеплення проти грипу