Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Електронний рецепт на «доступні ліки» дозволяє контролювати їх відпуск і оптимізувати витрати бюджетних коштів

З 1 липня повертається норма відшкодування лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом. Винятки залишаються лише для прифронтових та тимчасово окупованих територій.

Відповідні зміни до постанови КМУ від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р. № 854 прийняв нещодавно уряд.

З початку повномасштабної війни для спрощення доступу до ліків за програмою «Доступні ліки» пацієнти мали можливість отримувати їх і за паперовими рецептами. 

Нині лікарі й аптеки на більшості території України мають можливість працювати з е-рецептами, тож для них повертається норма відпуску лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.

Для тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії, залишається можливість використання паперового рецепта в рамках цієї програми (постанова КМУ від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р.).

«Зазначені зміни дозволяють удосконалити реалізацію Програми медичних гарантій у частині відшкодування лікарських засобів, а також моніторингу використання бюджетних коштів, – зазначає заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. – Електронний документообіг виключає ризик допущення механічних помилок і дозволяє здійснити фактичний перерахунок за відпущені лікарські засоби».

Також у пацієнтів не буде необхідності кожні 30 днів отримувати рецепт на ліки, що відпускаються за програмою реімбурсації, на очному (фізичному) прийомі у лікаря. Якщо пацієнт потребує тривалого лікування, повторний е-рецепт на цю групу ліків можна буде отримати дистанційно.

Зручним електронним сервісом для отримання ліків за програмою «Доступні ліки» українці користуються з 2019 року. 

Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» реалізується для лікування найбільш поширених хронічних захворювань в Україні. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Нагадаємо,  раніше МОЗ повідомляло, які ліки можна отримати безоплатно або з частковою доплатою за рецептом від сімейного лікаря.