Екстрена медична допомога в Херсоні: куди звертатися у разі невідкладних станів
22 листопада відбулася нарада міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з керівниками медичних закладів Херсонщини.
Під час наради обговорювались питання щодо ситуації в сфері охорони здоров’я на деокупованих та окупованих територіях регіону, зокрема наявності медичного обладнання у медзакладах (оскільки зафіксовані випадки його викрадення окупантами), ситуації з енергоживленням, екстреною медичною допомогою тощо.
За попередньою інформацією, збройними силами росії з правобережжя Херсонщини вивезено 17 автомобілів швидкої медичної допомоги. У зв’язку з цим МОЗ вже передало 8 автомобілів, придбаних за централізованими закупівлями, і планує передати 1 автомобіль у рамках ініціативи UNITED24 та 1 автомобіль у рамках гуманітарної допомоги. Також для підсилення роботи планується направити 2 бригади екстреної медичної допомоги з інших областей.
«Медики, які надавали допомогу українцям як під час окупації, так і працюючи у лікарнях на вже звільнених територіях, є героями, які щодня рятують сотні життів наших співвітчизників. Не зважаючи на відсутність водо- й електропостачання, моральне перенавантаження, ризик фізичної розправи з боку окупантів чи загибелі від обстрілів та бомбардувань, більшість з них продовжують сумлінно виконувати свою роботу, за що я їм щиро вдячний», – наголосив Віктор Ляшко.
Також міністр підкреслив, що МОЗ та уряд працюють над забезпеченням медичних закладів лікарськими засобами, необхідним обладнанням, альтернативними джерелами енергії як за рахунок державного бюджету, так і за допомогою коштів міжнародних партнерів.
У разі невідкладних станів херсонці можуть звернутися до пунктів базування екстреної медичної допомоги, розташованих за адресами:
- Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – вул. О. Гончара, 6;
- станція екстреної медичної допомоги – вул. Ладичука, 148;
- підстанція екстреної медичної допомоги – вул. Преображенська, 48;
- підстанція екстреної медичної допомоги – вул. Старий УкрНДІЗЗ, 1;
- підстанція екстреної медичної допомоги – вул. Перша Польова, 54.
Також можна звертатися безпосередньо до лікарень міста Херсона, які працюють у цілодобовому режимі:
- КНП «Херсонська обласна клінічна лікарня» – проспект Ушакова, 67, приймальне відділення;
- КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» – вул. Українська, 81, приймальне відділення;
- КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О. С. Лучанського» – вул. Кримська, 138, приймальне відділення;
- КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних» – вул. Комарова, 2, приймальне відділення;
- КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є. Є. Карабелеша» – проспект Ушакова, 22/1, приймальне відділення.
Довідка: на деокупованій території Херсонщини розташовано 43 заклади охорони здоров’я. У медичних закладах на лікуванні перебуває близько 900 пацієнтів.
За оперативною інформацією, в деокупованих закладах охорони здоров’я залишилося до 1 тис. лікарів різних спеціальностей та близько 2,5 тис. медичних сестер. Починаючи з 13 листопада, на Херсонщину передано понад 130 палет з лікарськими засобами та медичними виробами.