Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Два мільйона декларацій про вибір лікаря підписали українці

Кампанія «Лікар для кожної сім’ї» триває вже майже місяць. За цей час понад 2 млн пацієнтів підписали декларації з лікарями.

Найбільше декларацій підписано в Харківській області — 230 652. На другому місці місто Київ (225 057), на третьому — Вінницька область (понад 186 тис. декларацій), на четвертому — Донецька область (177 759 декларацій) і на п’ятому місці — Дніпропетровська область (понад 168 тисяч декларацій).

У різних регіонах країни проходять ярмарки здоров’я, організовують кабінети для підписання декларацій, розміщують інформаційні плакати, які допомагають пацієнтам зорієнтуватись у виборі лікаря. Основа успіху кампанії «Лікар для кожної сім’ї» - відповідальне ставлення місцевої влади до оснащення закладів первинної медичної допомоги. Саме вони мають забезпечити медзакладам підключення до інтернету, комп’ютери для приєднання до електронної системи охорони здоров’я та принтери й папір для підписання декларацій. Неприпустимим є стягнення коштів з пацієнтів у вигляді продажу бланків декларацій або абонентної плати за обслуговування.

До системи «Електронне здоров’я» на сьогодні підключено 1 145 закладів первинної медичної допомоги. Підписувати декларації з пацієнтами можуть уже понад 19 тисяч лікарів. Тільки за останній тиждень до системи приєдналися тисяча лікарів. Підписувати декларації можна з сімейними лікарями — їх обрали уже 73% пацієнтів, які підписали декларації, терапевтами — 15%, педіатрами — 12%. Найбільш активно обирають лікарів українці віком 40—64 років.

Декларації підписуються безстроково, але в будь-який момент пацієнт може обрати іншого лікаря і підписати з ним декларацію. Неправдивою є інформація про те, що ті, хто не підпише декларацію до кінця року, залишиться без медичної допомоги або буде змушений за неї платити. Підійти до вибору лікаря слід з усією серйозністю, але й зважати на те, що вже є лікарі, які набрали оптимальну кількість пацієнтів. Такі випадки поки що поодинокі, тому якщо вам відмовляють у підписанні декларації на підставі того, що лікар вичерпав ліміт – слід перевірити цю інформацію у головного лікаря.

Звернутися до керівництва лікарні необхідно і у випадку, якщо вас примушують підписувати декларацію винятково з дільничним лікарем чи навпаки -  відмовляють у виборі лікаря на підставі невідповідності місця реєстрації. Право на вільний вибір лікаря закріплене у «Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу», затвердженому Наказом МОЗ №503 від 19.03.2018 року.

Якщо проблемне питання не вирішується на місцевому рівні, дивіться алгоритм дій у разі порушення ваших прав і залишайте відгук у формі зворотного зв’язку: https://goo.gl/forms/CL2mQGT20GwgOBAn2