Другий лінійний прискорювач, закуплений коштом держави, вже поставлено у Черкаси
Другий лінійний прискорювач для лікування онкологічних захворювань вже в Україні й незабаром буде введений в експлуатацію. Нагадаємо, що обладнання придбали торік Медичні закупівлі України на замовлення Міністерства охорони здоров’я.
За допомоги новітнього обладнання лікарі можуть таргетовано впливати на ракові клітини у внутрішніх органах, використовуючи випромінювання. Тобто обладнання дозволяє повністю знищити або зупинити ріст пухлин з мінімальним пошкодженням здорових тканин пацієнта.
Саме такий лінійний прискорювач Elekta Harmony другим отримав Черкаський обласний клінічний онкологічний диспансер. Вартість обладнання склала 36 млн грн.
“Онкологічні захворювання є однією з основних причин смерті не лише в Україні, а й світі. В нас ситуація погіршується повномасштабною війною. На жаль, люди змушені піклуватися про власну безпеку, питання ж вчасної діагностики нині часто не на часі. Комплексно працюємо над тим, аби покращити якість діагностики та лікування, уніфікувати підходи та скоординувати зусилля на всіх рівнях. Так, минулого тижня уряд схвалив Національну стратегію щодо контролю злоякісних новоутворень до 2030 року, а також затвердив план дій з її реалізації до 2025 року. Одним з аспектів є забезпечення якісного, доступного та безоплатного лікування онкопацієнтів. Над цим ми працювали й раніше. Торік централізовано, коштом держави, разом із МЗУ ми закупили таке дороговартісне обладнання як лінійні прискорювачі. Перед медзакладами стояло завдання забезпечити готовність прийняти, змонтувати та запустити їх в роботу.”
Нагадаємо, що першим такий лінійний прискорювач Elekta Harmony отримав Сумський обласний клінічний онкологічний центр. Вартість обладнання склала 36 млн грн. Постачання медичного обладнання триватиме й надалі. Тепер його отримує ще й Черкащина.
“Лінійний прискорювач – для нас новий напрям, нова якість лікування раку. У нас досить гарно розвинена терапевтична онкологія, трансплантологія, онкохірургія. А до поставки такого обладнання ми готувалися майже два роки: завершили підготовку приміщення, наразі триває підготовка спеціалістів для роботи на ньому. Щорічно у нас лікується близько 22 тисяч дорослих і маленьких пацієнтів з онкологією, а лікування на прискорювачі потребують понад 1,5 тисячі людей.”
Минулого року вперше була реалізована централізована закупівля такого складного обладнання у великій кількості за державний кошт. Загалом було придбано 15 систем лінійного прискорювача на суму 541 млн грн. При цьому очікувана вартість склала понад мільярд гривень, але завдяки ефективній роботі з ринком МЗУ вдалося заощадити 482 млн грн або 47 % коштів доведеного бюджету.