Досягнення України у цифровізації медицини презентували на міжнародному саміті в Туреччині
Впровадження реформ під час війни, імплементація європейських норм у систему охорони здоровʼя України, надшвидкі темпи цифровізації — про це йшлося на панельній дискусії за участі представників МОЗ України в рамках конференції Executive Leadership Summit Informatics for Leareds (I4L) on Digital Transformation in Health у Стамбулі.
Спікери та учасники заходу презентували та обговорили унікальні кейси медичної сфери нашої держави, що продовжує стабільно працювати навіть за умов жорсткої агресії: впроваджуються реформи, розвивається цифровізація галузі тощо.
«Наша країна доклала багато зусиль для побудови національної екосистеми електронної охорони здоров’я. Сьогодні Ukrainian eHealth об’єднує зацікавлені сторони, інформаційні системи, реєстри даних, тисячі закладів охорони здоров’я, медичних працівників і мільйони українців, які довіряють державі дані про своє здоров’я», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифровізації Марія Карчевич.
Було презентовано етапи розвитку електронної системи охорони здоровʼя, запуск якої відбувся у 2017 році. За кілька років цифровізації медичної сфери Україні вдалося пройти шлях, на який розвинені країни витрачають до 15 років. І вже сьогодні електронна система охорони здоров’я є найбільшою державною ІТ-системою в Україні.
Марія Карчевич зазначила фактори, що сприяють успішному впровадженню реформи. Серед них: урядові ініціативи, спрямовані на комплексне реформування галузі охорони здоровʼя, законодавче регулювання, зовнішня підтримка партнерів та прозорість фінансування.
Важливим також є залучення потенціалу українського ІТ-ринку до розвитку медичних послуг та використання міжнародних стандартів.