Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Доступні в Україні вакцини від COVID-19 пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань

Усі доступні в Україні вакцини проти COVID-19 – CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfіzer-BioNTech, Moderna та  AstraZeneca – завершили всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність. 

Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань кожної з цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням  –  https://bit.ly/WHO_C19_vaccines  

Нагадаємо, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять в три фази:

  • Фаза I – введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпечність.
  • Фаза II  – введення вакцини сотням добровольців для подальшої оцінки її безпечності та здатності генерувати імунну реакцію. 
  • Фаза III  – введення вакцини тисячам добровольців, яких порівнюють із такою ж групою людей, які не отримали вакцину, щоб визначити ефективність препарату і вивчити безпеку для більшої групи людей.

Раніше цей процес був послідовним, тому й потребував багато років. Зараз, з урахуванням гострої потреби у вакцинах проти COVID-19, методи розроблення вакцин змінюються: деякі етапи наукових досліджень і розроблення здійснюють паралельно, але водночас дотримуються строгих клінічних стандартів і вимог безпеки. Дослідження при цьому не стають менш ретельними. 

Антиковідні вакцини вдалося розробити менше ніж за рік завдяки роботі числених вчених з усього світу, неймовірній грошовій підтримці та великій кількості добровольців, які згодилися взяти участь в клінічних дослідженнях. 

Пандемія COVID-19 показала, що об’єднавши зусилля, людство може зробити те, що раніше здавалося неможливим, - швидко створити ефективні та якісні вакцини, які кожного дня рятують тисячі життів! Зробіть свій внесок у боротьбу з COVID-19 - вакцинуйтеся!