Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Доступні ліки: 90% українських аптек, що брали участь у програмі, вже переуклали необхідні угоди

6240 аптечних закладів України відновили свої угоди і видають українцям ліки за рецептами від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Урядова програма “Доступні ліки” повністю відновила свою роботу. В усіх регіонах України місцева влада вже довела кошти до кінцевих розпорядників та уклала 90% нових угод з аптечними закладами. Нині отримати ліки за програмою можна в 6 240 аптеках по всій Україні.

З усіма аптеками, що брали участь у програмі у минулому році, вже переуклали угоди у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Кіровоградській, Луганській, Львівській та Миколаївській областях. Розширити кількість аптечних закладів у порівнянні з минулим роком змогли у Житомирській (+54 аптеки), Харківській (+36 аптек), Полтавській (+22 аптеки), Чернігівській (+6), Чернівецькій (+5) та в Київській (+1) областях.

Незважаючи на проблеми з реалізацією програми у січні, у минулому місяці пацієнти отримали ліки за понад 439 тисячами рецептів на суму близько 16 млн 300 тис грн.

Найбільшу кількість рецептів відшкодовано в Івано-Франківській області –  56 тис 559 рецептів на суму 1 млн 96 тис грн, Тернопільській – 41 тис 346 рецептів на суму 1 млн 598 тис грн, Харківській – 37 тис 381 рецептів на суму 1 млн 747 тис грн та Житомирській областях – 34 тис 751 рецептів на суму 1 млн 121 тис грн.

Нагадаємо, 5 лютого 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки” – третій від початку дії програми.

До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 198 препаратів 43 виробники.  

Завдяки новому механізму ціноутворення (додаткові 5 днів для фармкомпаній для зниження своїх цінових пропозицій), список безоплатних препаратів вдалося розширити додатково на 13 найменувань. В новому переліку вже міститься 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державний кошт.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Детальніше про програму: https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua

Карта аптек, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw