Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Доставка ліків з аптек не має обмежуватися територією однієї області – Олександр Комаріда

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав зміни до закону «Про лікарські засоби», запропоновані Міністерством охорони здоров’я, та оновив редакцію законопроєкту № 5547. Так, серед врахованих правок, запропонованих Міністерством охорони здоров’я, є впровадження принципу екстериторіальності для доставки лікарських засобів з аптек.

«Зараз, під час війни, дуже важливо забезпечити доступ українців до лікарських засобів, тому впорядкування вимог до дистанційної торгівлі ліками є нагальною потребою. Пацієнти повинні мати можливість купувати та отримувати необхідні ліки незалежно від географічного розташування аптеки, а отже доставка препаратів не має обмежуватися територією однією області», – коментує перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. 

Також нова редакція Закону України «Про лікарські засоби» передбачає створення умов для розвитку фармацевтичної промисловості, формування сприятливого інвестиційного клімату, подолання технічних бар’єрів у міжнародній торгівлі лікарськими засобами завдяки адаптації нормативно-правових актів і галузевих стандартів із законодавством Європейського Союзу.

В Україні має бути повною мірою запроваджено європейське законодавство, яке має реалізуватися на практиці в прийнятті рішень виключно професіоналами, і при цьому має бути виключений будь-який конфлікт інтересів та будь-які корупційні ризики.

Тому закон передбачає розподілення функції формування та реалізації політики у сфері лікарських засобів та пропонує закріпити перерозподіл повноважень органів виконавчої влади у сфері обігу лікарських засобів для усунення дублювання функцій цих органів за допомогою створення єдиного органу державного контролю. 

Створення єдиного органу допоможе чітко врегулювати відносини між органами виконавчої влади, операторами фармацевтичного ринку та споживачами лікарських засобів, і визначити порядок забезпечення якості лікарських засобів, що виробляються, імпортуються та перебувають в обігу. Також буде знижено рівень корупції під час надання маркетингового дозволу на медичне застосування лікарського засобу та обігу лікарських засобів на фармацевтичному ринку України.