Документи для ВЛК тепер можна надсилати в електронній формі: що це змінить для військовослужбовців?
Відтепер медзаклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами й територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки через систему електронного документообігу. Це значно спростить та пришвидшить процес проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для наших захисниць та захисників.
Раніше військові навіть з важкими пораненнями могли годинами стояти в чергах, збирати десятки документів і їздити в різні міста України, щоб пройти військово-лікарську комісію. Наприклад, після рішення ВЛК потрібно було особисто возити документи про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя до військової частини.
Зараз же документи щодо рішення ВЛК про відпустку або про непридатність за станом здоровʼя в електронному вигляді медзаклад направить до військової частини, після чого військовослужбовець може одразу їхати до центру комплектування за місцем проживання або відпустки. Військова частина, своєю чергою, після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до центру комплектування.
Через систему електронного документообігу відбуватиметься обмін такими документами:
- довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
- постанова ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
- постанова ВЛК про непридатність до військової служби;
- інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.
Водночас за військовослужбовцем залишається можливість подати документи до військової частини особисто.
Нагадаємо, що у серпні Кабмін затвердив порядок електронного документообігу, а в жовтні – інструкцію з організації обліку особового складу в системі Міноборони України, які унормували відповідну взаємодію засобами електронного зв’язку.
«Електронну систему документообігу вже розгорнуто у більшості військових частин, центрах комплектування, військових госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, де поранені проходять ВЛК. Її використання дасть змогу скоротити час на отримання документів та проходження військово-лікарської експертизи», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
У випадку, якщо військовослужбовцю відмовляють у наданні послуги або заклад, до якого звернулися, не має системи електронного документообігу, потрібно звернутись на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 60 20 19 або Міноборони – за номером 0 800 500 442 та повідомити про цей випадок. За надходженням такої інформації команда фахівців обовʼязково забезпечить вказаний заклад доступом до електронного документообігу і перевірить його роботу.
Над цифровізацією та зміною процесів ВЛК працює робоча група, до якої входять, зокрема, Міністерство оборони України, Міністерство охорони здоровʼя України, Міністерство цифрової трансформації України та ГО «Принцип».