Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Докладно про «Електронне здоров’я»: вийшов новий випуск Дайджесту змін в охороні здоров’я

П’ятий номер Дайджесту присвячений роботі електронної системи охорони здоров’я. Подаємо інструкції, як підключитися до системи «Електронне здоров’я» закладу і як підключити лікарів.

«Уже 2 квітня розпочався перший етап реформи фінансування охо­рони здоров’я — кампанія з вибору лікаря. Пацієнти можуть обирати свого лікаря первинної медичної до­помоги (сімейного лікаря, терапевта або педіатра), підписуючи з ним де­кларації. Всі декларації заповнюють­ся в системі «Електронне здоров’я», - нагадує заступник міністра Павло Ковтонюк.

У цьому числі дайджесту даємо покрокову інструкцію, як підключитись до електронної системи медзакладам і як підключити лікарів.Наголошуємо, що декларації будуть заповнюватися в електронній формі. Керівник закладу має визначити одну або кількох людей, уповноважених приймати декларації та вносити дані в систему «Електронне здоров’я».

Своїм досвідом організації електронної системи ділиться Гадяцький район.

«У районі зараз усі сільські й міські амбулаторії, ФАПи, районну лікарню об’єднано в єдину мережу та підключено до Інтернету. Для цього ми придбали 119 комп’ютерів і за­безпечили у всьому районі швидкісний Інтернет. На ство­рення мережі й забезпечення її повноцінного функціону­вання пішло півтора року», - розповідає голова Гадяцької райдер­жадміністрації Олексій Матюшенко.

Про досвід підключення до електронної системи охорони здоров’я розповідає головний лікар ЦПМСД м. Мукачева Євген Мешко.

Чому не створюється єдиний державний інтерфейс? Навіщо отримувати ЕЦП для роботи з електронною системою охорони здоров’я? Хто повинен отримати ЕЦП і який тип ЕЦП потрі­бен для роботи з системою «Електронне здоров’я»? На ці та інші питання про електронну систему охорони здоров’я відповідаємо у цьому числі стіннівки.

Також ви зможете прочитати колонку Голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка, якого нещодавно призначив на цю посаду Кабінет Міністрів.

П’ятий випуск Дайджесту вже надіслано медичним департаментам й управлінням, які мають поширити його у закладах охорони здоров’я. Крім того, Дайджест можна скачати на нашому сайті за посиланням нижче, а також підписатися і отримувати Дайджест на свою персональну скриньку: http://eepurl.com/dckP0D. Якщо ви підписалися, але не бачите дайджест у своїй скриньці – перевірте, будь ласка, папку «Реклама».

Просимо надсилати на адресу [email protected] фото розміщення Дайджесту у вашому медзакладі.

Переглянути усі випуски дайджесту можна в розділі "Медичним працівникам": http://moz.gov.ua/dajdzhest-zmin-u-sistemi-ohoroni-zdorov%E2%80%99ja