До Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами в 12 областях проводять виїзні експрес-тестування на вірусні гепатити — Ігор Кузін
Акції-нагадування про важливість скринінгу на вірусні гепатити в Україні відбуваються у межах Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами. Виїзні експрес-тестування для населення спеціалісти проводять у громадських місцях — на центральних площах міст, біля торгових центрів та вокзалах.
«Вірусні гепатити — це доволі складне захворювання, але його можна ефективно лікувати і профілактувати. В Україні щонайменше 5% українців інфіковані гепатитом С та 1,5% — гепатитом В. Держава забезпечує ефективним лікуванням пацієнтів, яким було встановлено діагноз вірусний гепатит С. Річна кількість курсів препаратів, яка закуповується відповідно до потреб пацієнтів складає щонайменше 13 тисяч. Інформацію про кількість лікувальних курсів на рівні областей публікують на своїх офіційних ресурсах обласні департаменти охорони здоров’я. Воно безоплатне для пацієнтів, як і експрес-тести, які можна пройти у свого сімейного лікаря на постійній основі», — наголосив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
В Києві, Одесі, Трускавці, Полтаві на мобільних точках з тестування надають консультації сімейних лікарів та інфекціоністів щодо профілактики інфекцій, а також рекомендації з питань лікування та соціального супроводу. Детальна інформація щодо міст та графіку роботи мобільних пунктів оприлюднена на сайтах та у соцмережах обласних департаментів охорони здоров’я та центрів контролю і профілактики хвороб. Заходи з експрес-тестування за підтримки неурядових організацій проходитимуть в областях і на вихідних.
Нагадаємо, існує п’ять основних типів вірусу гепатиту, а саме: A, B, C, D і E, кожен з них має свої особливості та способи передачі й наслідки. Найбільш небезпечними є вірусні гепатити В та С. Вірусні гепатити можуть призводити до цирозу та раку печінки, викликати супутні захворювання. Але їх можна ефективно лікувати та профілактувати.
Чотири роки тому Україна приєдналася до Глобальної стратегії елімінації вірусних гепатитів В та С і ухвалила державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року. Її мета — запобігти 90% нових випадків вірусних гепатитів, виявити 90% інфікованих осіб, які не знають про свою хворобу, а також пролікувати 90% хворих та забезпечити вакцинацію для дітей.