Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata e-Stock
Контакти

До меморандуму МОЗ щодо впровадження національної системи верифікації лікарських засобів приєдналися нові партнери

Торгово-промислова палата України (ТППУ) та Українська медична логістична асоціація України (УМЛАУ) приєдналися до  меморандуму щодо впровадження національної системи верифікації лікарських засобів.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України та об’єднання представників суб’єктів фармацевтичного ринку, інші професійні організації, що здійснюють діяльність у сфері обігу лікарських засобів, підписали меморандум про співпрацю стосовно впровадження національної системи верифікації лікарських засобів.

Підписаний документ передбачає покроковий план, який необхідно виконати у зв’язку з імплементацією положень статті 57 Закону України «Про лікарські засоби», що гармонізує українське законодавство з нормативно-правовими актами Європейського Союзу та імплементує найкращі європейські практики регулювання фармацевтичної галузі. Зокрема, впровадження національної системи верифікації лікарських засобів — ключовий інструмент для запобігання та протидії обігу фальсифікованих препаратів. Йдеться про захист у всьому ланцюгу поставок лікарських засобів, дотримання уніфікованої на рівні ЄС системи кодування та ідентифікації кожного пакування лікарського засобу, забезпечення сумісності української системи верифікації лікарських засобів із системами інших країн тощо.

  «В ЄС функціонує дворівнева система верифікації ліків, яка складається із загальноєвропейської та національних інформаційних систем. На кожному рівні є відповідний оператор (верифікаційна агенція) – Європейська організація з перевірки лікарських засобів (EMVO) та національні (NMVO), які створено як некомерційні недержавні організації коштом учасників фармацевтичного ринку. На мій погляд, варто використовувати як орієнтир модель ЄС щодо створення такої системи в Україні, включаючи формат даних, статус верифікаційної агенції, яка відповідатиме за збір та зберігання інформації й інших технічних аспектів. Такий підхід дозволить у майбутньому поєднати європейську та українську системи. Це призведе до ще глибшої інтеграції України в європейський фармацевтичний ринок та сприятиме двосторонній торгівлі якісними і безпечними ліками», — говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Нагадаємо, МОЗ спільно з проєктом USAID «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed) розробили дорожню карту з запуску системи верифікації в Україні, що вже була презентована представникам асоціацій та бізнес-сектору.

Наступними кроками планується: фіналізація та прийняття постанови Кабінету Міністрів України, яка регулюватиме питання верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням; створення Національної організації верифікації лікарських засобів; підготовка відповідних ІТ-рішень; комунікація з Єврокомісією щодо приєднання до Єврохабу.