Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Для протитуберкульозних закладів трьох областей закуплено портативні рентгенографічні апарати

За підтримки проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» закуплено три цифрових портативних рентгенографічних апарати «FDR Xair (XD2000)» японського виробництва. Їх використовуватимуть у протитуберкульозних закладах Одеської, Київської та Чернігівської областей.

Придбані апарати сприятимуть активному виявленню туберкульозу на ранніх стадіях серед груп ризику та осіб, які мали контакт з хворими на туберкульоз. Таким чином, люди, які мали тісний контакт із хворими на туберкульоз і мають ризик захворіти на туберкульоз, зможуть пройти рентгенологічне обстеження поблизу місця проживання під час попередньо організованих візитів мобільних рентген бригад.

Для того, щоб почати користуватись цим обладнаннями, медичним закладам потрібно отримати ліцензії на зберігання та його використання. Для цього проєкт USAID супроводжує процес підготовки та подання пакета документів.

Відбувається також і навчання медичних працівників правильному використанню апарата. Йдеться про тренінги та інструктаж для рентгенологів та рентген лаборантів. 

Важливо, що портативний 3,5-кілограмовий пристрій можна використовувати не лише в будь-якій будівлі, а й просто неба, що дає змогу обстежувати більше людей, які цього потребують, зокрема тих, хто не має доступу до лікарні. 

Чергова закупівля проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» продовжує слідувати головній меті – робити послуги з лікування туберкульозу доступними для всіх, хто їх потребує. В умовах війни, яку розв'язала росія, проєкт продовжує допомагати системі охорони здоров'я України та забезпечувати здоров'я й безпеку громадян.