Дії у випадку радіаційної аварії: на Рівненщині пройшли спільні тренінги для медиків та екстрених служб з 6 областей
Це спільні тренінги та практичні навчання бригад екстреної медичної допомоги, швидких груп реагування ЦКПХ з радіаційного контролю та рятувальників. До тренінгів залучено медиків «екстренки» та спеціалістів дозиметричного контролю з Вінницької, Житомирської, Тернопільської, Хмельницької областей.
«Після масштабних навчань екстрених служб наприкінці червня на Запоріжжі на рівні МОЗ були розроблені рекомендації щодо алгоритмів дій для медиків та спеціалістів центрів контролю і профілактики хвороб на випадок радіаційної загрози. Зараз триває практичне відпрацювання цих навичок в областях. Це дає можливість усім службам відпрацювати алгоритми спільних дій на випадок загрози. Зокрема, це заходи які стосуються моніторингу та дозиметричного контролю, оцінки радіаційної ситуації та моделювання прогнозу руху “радіаційної хмари”, розгортання та проведення заходів із дезактивації на пунктах евакуації», — повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Чотириденні навчання для спеціалістів медичних та екстрених служб включають теоретичну частину та практичне відпрацювання заходів за змодельованим сценарієм ймовірної радіаційної загрози. Залучені служби поетапно відпрацьовують заходи з евакуації населення у разі радіаційної аварії, розгортання пунктів дозиметричного контролю та дезінсекції, опрацьовують системи надання медичної допомоги, видачі засобів індивідуального захисту.
Зокрема, спеціалісти ЦКПХ, медики та рятувальники під час навчань відпрацьовують алгоритми розгортання пунктів санітарної обробки для людей та обробки техніки, надання медичної і психологічної допомоги постраждалим, а також організацію дозиметричного контролю на потенційно забрудненій території.
Нагадаємо, наприкінці червня на Запоріжжі пройшли масштабні тренувальні навчання медиків та екстрених служб та відпрацювали реагування у разі можливого теракту на ЗАЕС. До них були залучені відповідні служби центрального, регіонального та місцевого значення. Зокрема, медики, енергетики, працівники МВС, рятувальники та комунальники. Рішення про проведення масштабних навчань екстрених служб з подолання наслідків можливого теракту на ЗАЕС ухвалював міжвідомчий кризовий штаб. Попередньо мешканців попередили, що заходи мають навчально-тренувальний характер та попросили зберігати спокій.