Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Держлікслужба має скасувати розпорядження про тимчасову заборону вакцини БЦЖ: смерть у Сумській області не пов’язана з вакцинацією

Сьогодні регіональна група оперативного реагування на несприятливу подію після імунізації надала результати розслідування смерті дитини у Сумській області. Висновки підтверджують, що смерть дитини не пов’язана з щепленням проти туберкульозу.

У висновку групи оперативного реагування зазначено:

1. Науково доведено, що розвиток [діагноз, який ми не можемо розголошувати через лікарську таємницю] жодним чином не пов’язаний з імунізацією.
2.  Щеплені в один день, в одному закладі охорони здоров‘я, з одного флакону ще 10 дітей. У всіх дітей у період після введення вакцини скарги відсутні.

У зв’язку з цим Держлікслужба має відкликати Розпорядження № 1799-1.1.1/4.0/17-18 від 28.02.2018 року  про тимчасову заборону вакцини БЦЖ серії №297.

За даними ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України», щороку в Україні стається близько 3000 випадків смерті дітей до року з різних причин (у 2016 р. - 2955, у 2017 р. - 2766). 

Важливо зазначити, що вакцина БЦЖ серії №297 була поставлена в Україну у вересні 2017 року (термін придатності - кінець лютого 2020 року) і станом на початок лютого 2018 року використано 59 131 доз вакцин, у тому числі у Сумській області - 6 874 дози.

Вакцина БЦЖ, яку застосовують в Україні, вироблена в Болгарії, вона перевірена та безпечна. Як і всі інші вакцини, що закуповуються для України Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), вона прекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Вакцина БЦЖ дуже важлива – вона захищає дітей від серйозних ускладнень та генералізованих форм туберкульозу, що можуть стати причиною смерті дітей. Вакцина існує в світі вже 80 років і є однією з найбільш широко використовуваних серед всіх сучасних вакцин. В Україні використовується більше 50 років. Вакцинація щороку захищає від туберкульозу близько 400 тисяч дітей в Україні.

Міністерство охорони здоров’я висловлює співчуття родині, яка втратила дитину. Кожна дитяча смерть – це трагедія, яку необхідно ретельно розслідувати.