Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Делегація МОЗ взяла участь у пояснювальній сесії Єврокомісії з питань захисту прав споживачів та охорони здоров’я

Делегація Міністерства охорони здоров’я України під головуванням заступниці міністра з питань європейської інтеграції Марини Слободніченко взяла участь у пояснювальній сесії Єврокомісії з питань захисту прав споживачів та охорони здоров’я, яка відбулася у рамках офіційного скринінгу ЄС. 

Зустріч була присвячена переговорному розділу 28 «Захист прав споживачів та охорона здоровʼя». Під час сесії сторони обговорили акти права ЄС, зокрема, у сфері лікарських засобів для людей, медичних виробів, косметики, контролю за тютюном, цифровізації, крові, тканин, клітин та органів, інфекційних та неінфекційних захворювань. Одним із ключових питань також було розʼяснення Директиви ЄС про транскордонну охорону здоров’я, імплементацію якої Україна продовжує. 

«Євроінтеграція України вже давно вийшла за межі виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Зараз, попри повномасштабну війну та чимало викликів для української системи охорони здоров’я, ми продовжуємо активно працювати над імплементацією всього законодавства ЄС у сфері захисту прав споживачів та охорони здоров’я, а також залучення передового досвіду наших партнерів. Мета – досягти ефективної та, головне, результативної взаємодії з європейськими колегами. Завдяки таким розʼяснювальним зустрічам з Єврокомісією ми стаємо ще ближче до кращого розуміння права ЄС та спільного бачення щодо імплементації тих чи інших норм. Тож, крок за кроком, рухаємось у цьому напрямку», — зазначила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко. 

На сьогодні у сфері громадського здоровʼя Україна досягла 78% виконання Угоди про асоціацію. 

Також зазначимо, що зараз в Україні триває робота над розвитком та реформуванням фармацевтичного сектору, зокрема, йдеться про створення нового регуляторного органу. Ще одним важливим напрямом роботи є посилення заходів із контролю над тютюном та його законодавче врегулювання. Наразі триває робота з приєднання до Протоколу про ліквідацію незаконної торгівлі тютюном. 

Серед того, над чим працюємо, — й Директива про транскордонну охорону здоров’я, яка є одним із базових законодавчих актів на шляху до входження до спільного медичного простору ЄС. Директива регламентує можливість українським пацієнтам отримувати якісну медичну допомогу в країнах ЄС, а громадянам інших країн ЄС — в Україні. 

Ще одним важливим питанням є прогрес України у напрямі цифровізації охорони здоров’я. Адже незмінним пріоритетом є гармонізація та синхронізація українського законодавства з реєстрами та базами даних ЄС. 

У ході зустрічі сторони також обговорили головні подальші кроки для зміцнення української медичної системи. Напрацювання у ході таких зустрічей стануть основою для подальших змін та наближення українського законодавства до європейських стандартів і формування єдиного ринку товарів та послуг. Робота триватиме й надалі, адже прагнення України стати рівноправним членом ЄС — незмінне та чітке. 

Довідка: на пояснювальній сесії Єврокомісії з питань захисту прав споживачів та охорони здоров’я українська делегації була представлена фахівцями фармацевтичного сектору, громадського здоров’я, медичних послуг тощо. Від ЄС були представники Єврокомісії, Генеральних директоратів SANTE, NEAR, JUST та делегації Республіки Молдова.