Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Наказ МОЗ України від 25.02.2022 № 381 "Про приведення функціональної підсистеми медичного захисту у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період"

Міністерство охорони здоровʼя

Наказ

від 25 лютого 2022 № 381

Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», пункту 5 Указу Президента від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX,  Кодексу цивільного захисту України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 року № 179-р «Про організацію функціонування єдиної системи цивільного захисту в умовах воєнного стану», керуючись Положенням про єдину державну систему цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2014 року  № 11, Положенням про функціональну підсистему медичного захисту населення, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України 25 березня 2019 року № 667, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 квітня 2019 року за № 423/33394

 

НАКАЗУЮ:
1. Привести функціональну підсистему медичного захисту у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період.

 

2. Ввести в дію план цивільного захисту функціональної підсистеми медичного  захисту на особливий період, встановивши при цьому ступінь готовності «ПОВНА ГОТОВНІСТЬ».

 

3. Сектору мобілізаційної роботи (Клопенко Г.І.) забезпечити управління функціональною підсистемою на державному рівні та організувати взаємодію з Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

 

4. Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських військових адміністрацій забезпечити управління функціональною підсистемою на регіональному рівні та взаємодію між структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських військових адміністрацій та територіальними органами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, їх силами, а також суб’єктами господарювання у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні. 

 

5. Районним, районним у містах Києві та Севастополі військовим адміністраціям, підрозділам (спеціально призначеним посадовим особам)  з питань охорони здоров’я виконавчих органів міських (міст республіканського Автономної Республіки Крим, міст обласного і районного значення) рад на місцевому рівні забезпечити управління функціональною підсистемою та взаємодію між структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських військових адміністрацій та територіальними органами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, їх силами, а також суб’єктами господарювання у сфері охорони здоров’я.

 

6. Керівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МОЗ (далі – суб’єкти господарювання у сфері охорони здоров’я) та спеціально призначеним посадовим особам з питань цивільного захисту забезпечити управління  функціональною підсистемою на об’єктовому рівні та взаємодію між структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських військових адміністрацій та територіальними органами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, їх силами, а також суб’єктами господарювання у сфері охорони здоров’я.

 

7. Державному закладу «Українська станція виїзної екстреної консультативної медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України», Державному закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України», Державній установі «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» забезпечити в межах повноважень оповіщення, управління, координацію дій органів управління, суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я та сил цивільного захисту функціональної підсистеми, здійснення цілодобового чергування і забезпечення збору, оброблення, узагальнення та аналізу інформації про обстановку.

 

8. Оперативно-диспетчерським службам центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських військових адміністрацій, центрам контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України на відповідній адміністративній території, Державній установі «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» в межах повноважень забезпечити оповіщення, управління, координацію дій органів управління, суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я та сил цивільного захисту функціональної підсистеми, здійснення цілодобового чергування і забезпечення збору, оброблення, узагальнення та аналізу інформації на регіональному рівні та її оперативну передачу в межах повноважень Державному закладу «Українська станція виїзної екстреної консультативної медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України», Державному закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України», Державній установі «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».

 

9. Черговим (диспетчерським) службам  суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я забезпечити оповіщення, управління, координацію дій органів управління, суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я та сил цивільного захисту функціональної підсистеми, здійснення цілодобового чергування і забезпечення збору, оброблення, узагальнення та аналізу інформації на об’єктовому рівні та її оперативну передачу в межах повноважень до оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських військових адміністрацій, центрам контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України на відповідній адміністративній території, Державній установі «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». 

 

10. Всім суб’єктам функціональної підсистеми забезпечити здійснення заходів цивільного захисту відповідно до планів цивільного захисту на особливий період.

 

11. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

 

Міністр  Віктор ЛЯШКО