Де шукати вакцини?
Усі вакцини - від кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця і усіх інших захворювань за Календарем щеплень (ті, що закупила держава і для пацієнтів є безоплатними) - роблять ЛИШЕ у комунальних закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Їх ще часто називають “державними”. Це ті заклади охорони здоров’я, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри.
Поки не варто шукати вакцини, гарантовані державою і безоплатні для громадян за Календарем, у приватних клініках. Нині забезпечення вакцинами приватних медичних закладів - відповідальність керівництва таких закладів. Планується, що вакцини, закуплені за державний кошт, стануть доступні у приватних клініках і кабінетах лікарів-ФОП, які уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Механізм передачі таким закладам вакцин за кошти Держбюджету зараз узгоджується МОЗ України.
Наразі якщо ви підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром з приватної клініки чи лікарем-ФОП, вакцинацію ви можете пройти у будь-якому комунальному закладі охорони здоров’я (“державній” амбулаторії).
Якщо лікар закладу вам відмовляє у вакцинації, необхідно звернутись для головного лікаря. Якщо владнати питання не вдалось і за участі головного лікаря, зверніться у місцевий департамент охорони здоров’я.
Докладно про ваші права щодо профілактики і зокрема вакцинації, на що звернути увагу і як підготуватися до щеплення: https://bit.ly/2HEft87
Про кір і вакцинацію: https://bit.ly/2Dok6Qh
Про вакцини, які є в Україні читайте за посиланням
Про фейки, яким не варто вірити:
- про “вакцини по блату” https://bit.ly/2RUBm7P
- про зв’язок вакцинації проти кору з захворюваністю на грип (його немає) https://bit.ly/2sAjJv0
- про якість вакцин https://bit.ly/2RxFari
- антинаукові твердження про “імунні потреби нації” https://bit.ly/2UgzMuA
Всесвітня організація охорони здоров’я цього року визнала відмову від вакцинації глобальною загрозою людству: https://bit.ly/2HHjVmt