Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Де дізнатись про безоплатні ліки

Через повномасштабну війну, розв’язану російською федерацією, на жаль, все більше українців потребують різнопланової медичної допомоги, при цьому рівень доходів і добробуту багатьох знизився, зокрема через втрату роботи, бізнесу, майна тощо.

Нагадуємо, що в Україні діє Програма медичних гарантій, яка передбачає безоплатні ліки. У межах програми реімбурсації кожен українець може отримати послуги та ліки безоплатно або з незначною доплатою, незалежно від місця перебування. 

31 жовтня 2022 року  набув чинності новий Реєстр лікарських засобів. Усього в оновленому реєстрі 462 лікарські засоби. З них 149 – повністю безоплатні, 313 – з доплатою.

Це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового  діабету ІІ типу, нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії. Також в програму було додано два нові напрями: хронічне обструктивне захворювання легень та хвороба Паркінсона.

Пропонуємо підбірку ресурсів, на яких можна  більше дізнатись про безоплатні ліки та знайти аптеки, які їх відпускають.

Якщо вам потрібні «доступні ліки»:

  • за посиланням https://likicontrol.com.ua — сайт «Ліки Контроль» з інформацією про ліки та інструкціями до них, є і мобільний додаток;
  • можна скористатись чат-ботом «Спитай Гриця» для пошуку препаратів і найближчої аптеки у рамках програми «Доступні ліки»: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot;
  • за посиланням https://tabletki.ua/uk/ — ресурс «Tabletki.ua» для пошуку «доступних ліків» в аптеках. 

Якщо ви не знаєте, як почати отримувати «Доступні ліки» під час воєнного стану – роз’яснення можна почитати за посиланням.

Нагадуємо, що для пацієнтів, які лікуються у стаціонарі, ліки з Національного переліку лікарських засобів надаються безоплатно на весь період лікування. Нацперелік містить назви основних безпечних лікарських засобів із доведеною ефективністю, які використовуються під час лікування проти найпоширеніших захворювань в Україні. Медзаклади закуповують ліки з Нацпереліку  самостійно. До нього входять  понад 400 препаратів (від серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, інфекційних захворювань, хвороб кістково-м’язової системи, хронічних захворювань нирок тощо).

Перевірити наявність ліків у медзакладі можна на «Є ЛІКИ» https://eliky.in.ua/.