Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Цивільні українці, які постраждали під час повномасштабної війни, мають право на встановлення двох причин інвалідності

Цивільна особа, яка постраждала під час повномасштабної війни від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння, отримавши інвалідність, має право на встановлення двох причин інвалідності і вибирає одну із них: «особа з інвалідністю внаслідок війни» або  «постраждалий внаслідок дії вибухонебезпечних предметів».

Верховна Рада України 12 січня 2023 року прийняла Закон України № 2864, яким внесено зміни до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що вступив у дію з 5 лютого 2023 року.

Медико-соціальні експертні комісії (МСЕКи) можуть встановлювати причину – «особа з інвалідністю внаслідок війни» – на підставі висновку міжвідомчої комісії, яка працює при Міністерстві у справах ветеранів України. Положення про діяльність міжвідомчої комісії, перелік документів, період засідання розміщено на сайті Мінветеранів.

Крім того, цивільні особи, які постраждали внаслідок дії вибухонебезпечних предметів, мають право на отримання причини інвалідності як «постраждалі внаслідок дії вибухонебезпечних предметів» відповідно до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні». Ця причина інвалідності встановлюється медико-соціальними експертними комісіями на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів.

Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 Закону України «Про протимінну   діяльність в Україні». Відповідно до статті 10 цього Закону допомога постраждалим особам передбачає надання медичної, психологічної, професійної та соціальної допомоги з метою зменшення наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами. Цим Законом також передбачається виплата постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення у сумі, порядок призначення і виплати якої затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 року № 1020 «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України “Про протимінну діяльність в Україні”».

Нагадаємо, МОЗ інформувало про особливості проходження МСЕК під час воєнного стану.