Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Чуєш? Плюс. Плюс: як Міністерство охорони здоров’я, спільно з ГО «Відчуй», допомагає військовим відновити слух

Внаслідок повномасштабної війни росії проти України кількість Героїв з акубаротравмою росте чи не щодня. Бути готовими до таких викликів та змогти вчасно подати руку допомоги тим, хто відважно боронить нашу землю від окупантів, — головна місія держави.  

Співпраця МОЗ та громадського обʼєднання «Відчуй» дає змогу допомогти як тим, хто на передовій, так і тим, хто вже повернувся з фронту. Задля цього ініціатива працює за двома напрямами: запобігання втраті слуху військовими та допомога тим, хто вже має травми й потребує слухопротезування. 

За рік роботи на фронт відправлено 3 700 звукових фільтрів-беруш. Їх головне завдання — не пропускати шкідливі звуки. Індивідуальні тактичні звукові фільтри забезпечують захист від небезпечних піків шуму. При цьому залишають можливість чути оточення. Використання таких пристроїв максимально знижує ймовірність втрати слуху, зберігаючи можливість повноцінно комунікувати з побратимами. 

Водночас захисникам та захисницям з акубаротравмою проєкт гарантує безоплатне слухопротезування та реабілітацію. Наразі видано понад 75 слухових апаратів і проведено більше ніж 3 600 годин реабілітаційної та абілітаційної допомоги. Послуги надавались на базі консультативного центру «Відчуй» в індивідуальному форматі. Тривалість процесу реабілітації — 6 місяців. Під час нього фахівці постійно контролюють стан пацієнтів та, за потреби, вносять корективи. Перед тим, як отримати допомогу, для кожного військового проводиться оцінка реабілітаційного потенціалу та психологічного статусу. 

Співпраця МОЗ та спеціалістів ГО «Відчуй» почалась майже рік тому. 27 грудня 2022 року сторони підписали меморандум «Про взаєморозуміння та співпрацю». У межах партнерства був опрацьований алгоритм дій, за яким військові з травмами органів слуху проходитимуть реабілітацію та отримуватимуть індивідуальні тактичні звукові фільтри. 

Нещодавно ГО «Відчуй» підписало ще один меморандум — із реабілітаційним центром Superhumans. Відтепер усі пацієнти з акустичною травмою матимуть змогу отримати фахову профільну допомогу. Слухопротезованих військових консультуватимуть та навчатимуть сприймати звуки з першого дня надходження на реабілітацію. Адже час має неабияке значення. Чим раніше фахівці почнуть працювати з пацієнтом — тим ефективнішим буде процес відновлення слуху. 

Довідка: наразі Міністерство охорони здоров’я України працює над організацією процесу централізованої закупівлі слухових апаратів. На наступний рік під відповідні потреби передбачено фінансування в понад  32 мільйони гривень.