Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Чому відкриті дані важливі в медичній сфері

Нещодавно світ відзначав День відкритих даних. Відповідно до законодавства, державні інституції зобов’язані оприлюднювати суспільно важливу інформацію, яка не є таємною і на основі якої можуть формуватися нові виклики та ініціативи. 

На основі відкритих даних створюються сервіси, що допомагають пацієнтам та бізнесу вирішувати важливі питання. Одним із найбільш сучасних цифрових інструментів є дашборди.

Дашборд по суті являє собою динамічний звіт, в якому дані оновлюються в реальному часі і візуалізуються за допомогою інфографіки.

Команда Міністерства охорони здоров’я, приміром, створила інтерактивний дашборд, де можна простежити постачання та передачу гуманітарної допомоги, яка надходить від партнерів та благодійників. Цей дашборд багатофункціональний, він дозволяє також аналізувати та швидко обробляти дані, відстежувати рух вантажів гуманітарної допомоги та її розподіл до кінцевих набувачів для подальшої звітності донорам.

«На основі відкритих даних створюються сервіси, що допомагають пацієнтам та бізнесу вирішувати проблемні питання медичної сфери. Дашборди — один із найзручніших інструментів звітності, комунікації тощо, оскільки на дашборді є вся інформація, при чому вона завжди актуальна, оскільки дані швидко оновлюються», — говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. 

Активно працюють з відкритими даними партнери МОЗ у медичній сфері.

24 дашборди доступні для відкритого користування на сайті Національної служби здоров’я України. Так, приміром, в декілька кліків можна дізнатися, кількість укладених договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій — https://cutt.ly/t03QxSO

На цьому дашборді можна дізнатися, які медичні послуги надає конкретний медзаклад безоплатно за договором із НСЗУ.

Також легко можна знайти електронну карту місць надання первинної медичної допомоги — https://cutt.ly/W03QbsU

Дашборд дозволяє знайти найближчий до вас медзаклад, який надає первинну допомогу.

Завдяки дашборду «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів» — https://cutt.ly/A03Qmco — можна знайти аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації.

Для відстеження працездатності центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я адміністратор ЦБД ЕСОЗ (ДП «Електронне здоровʼя») впровадив  статус-сторінку, яка містить актуальну інформацію про роботу компонентів центральної бази даних ЕСОЗ, а також інформацію про їх працездатність. Дашборд дозволяє прозоро відображати статус роботи ЕСОЗ та інформувати користувачів про технічні роботи, а також можливі затримки у роботі системи — https://status.ehealth.gov.ua/ 

ДУ «Центр громадського здоров’я» за допомогою дашбордів передає аналітичну інформацію щодо динаміки захворюваності на ковід, епідеміологічну ситуацію загалом — https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/inshi-infekciyni-zakhvoryuvannya/koronavirusna-infekciya-covid-19

Телеграм-бот Медичних закупівель України — https://bit.ly/3JbCLOt — агрегатор інформації, отриманої від лікарень. За його допомогою кожен може дізнатися  про наявність та залишки препаратів, закуплених МЗУ, а також про тендери, очікувані поставки та закуплені товари. Крім цього, за допомогою боту можна визначити найближчий пункт щеплення проти COVID-19 та перевірити наявність в ньому вакцини. 

Дані дашбордів є динамічними та постійно оновлюються, ними може користуватися за потреби кожен українець.

Крім цього, відкриті дані сприяють прозорості та підзвітності органів влади та медичних закладів, що допомагає знижувати рівень корупції.