Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Чи існує ліміт на безоплатні послуги за Програмою медичних гарантій?

Програма медичних гарантій передбачає, що пацієнт може безоплатно отримати медичну послугу у будь-якому медичному закладі, що має договір з НСЗУ, незалежно від форми власності та місця його знаходження (за надані послуги сплачує держава).

Часто пацієнти просять уточнити, чи існує ліміт на кількість безоплатних послуг для пацієнтів, як в комунальних, так і в приватних закладах чи у лікаря-ФОП?

Наприклад, якщо спостерігати вагітність у приватному центрі, що має договір з НСЗУ за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», то чи буде обмежуватись кількість візитів до гінеколога? Або у разі укладення декларації із лікарем-ФОП, скільки разів можна звернутись до такого лікаря на рік?

Наголошуємо, що лімітів на надання безоплатних послуг як у комунальних, так і в приватних медичних закладах, які надають ці послуги за договором з НСЗУ, не існує. 

Пацієнт має право звертатись до свого сімейного лікаря стільки, скільки необхідно за станом здоров’я. Також немає лімітів на кількість обстежень чи аналізів. Необхідність проведення того чи іншого обстеження визначає сімейний лікар, відповідно до стану здоров’я пацієнта/ки.