Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Центри контролю та профілактики хвороб Херсонщини щоденно проводять моніторинг питної та річкової води

Лабораторії обласного та міського центрів контролю та профілактики хвороб працюють у посиленому режимі задля реагування на ліквідацію наслідків у регіоні. Додатково у сусідніх областях сформовані оперативні бригади швидкого реагування, які виїжджатимуть на Херсонщину. 

Контроль за епідемічною ситуацією в підтоплених районах Херсону та області проводиться щоденно. Зокрема, йдеться про постійний моніторинг стану питної води у водопровідних мережах, свердловинах та колодязях, а також здійснюється моніторинг води з поверхневих водойм. 

«До херсонських ЦКПХ тиждень тому було перерозподілено бактерицидні таблетки та засоби для знезараження питної води. Наразі запасів бактерицидних таблеток достатньо для проведення знезаражувальних заходів у постраждалих районах області та видачі цих засобів населенню. Запас сформовано на кілька місяців», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

Через підрив Каховської ГЕС у криницях, водоймах та на поверхні ґрунту можуть опинитися хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ. Це ризик виникнення спалахів гострих інфекційних хвороб, лептоспірозу та холери. Тому спеціалісти ЦКПХ проводять інформаційну роботу з населенням, чиї будинки постраждали внаслідок підтоплення. Зокрема, щодо способів профілактики кишкових інфекцій. 

Після спаду рівня води фахівці ЦКПХ працюватимуть на місцях та здійснюватимуть контроль безпосередньо у дворах мешканців, які повертатимуться до раніше підтоплених будинків. Спеціалісти ЦКПХ відбиратимуть проби ґрунту та води з криниць, спільно з ДСНС відпрацьовуватимуть питання дезінфекції колодязів та за потреби забезпечуватимуть населення засобами для дезінфекції питної води та поверхонь у приватних будинках, які зазнали підтоплень. 

Спалаху інфекційних хвороб, які можуть виникнути на Херсонщині через затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС, наразі не зафіксовано. Централізованими медичними хабами у разі потенційних спалахів інфекційних хвороб стануть лікарні Херсонщини, Миколаївщини та Дніпропетровщини. Наразі у визначених закладах  розгортають додаткові інфекційні ліжка, перевіряють та забезпечують лікарні необхідними препаратами.