Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Центри контролю та профілактики хвороб готові працевлаштовувати лікарів-інтернів та посилювати кадровий потенціал

У вересні 2022 року було ухвалено Закон про систему громадського здоровʼя. В рамках змін було створено центри громадського здоровʼя та на рівні кожної області – центри контролю та профілактики хвороб (далі – ЦКПХ). Це потужна мережа закладів системи громадського здоровʼя, яка відповідає за епідеміологічний нагляд за інфекційними і неінфекційними хворобами. Спеціалісти центрів громадського здоровʼя та ЦКПХ залучені до реагування майже на всі надзвичайні ситуації в країні. 

«Кожарів вступати на інтернатуру в заклади громадського здоров'я», – заявив під час зустрічі з випускниками заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Куного року кількість інтернів, які вступають на спеціальність “Eпідеміологія”, збільшується. У 2020 році – 14 інтернів, у 2022 – 70 осіб, і така тенденція має продовжуватися. Під час пандемії кожен з нас зрозумів, наскільки важливі кадрові ресурси, адже готовність країни до реагування на нові надзвичайні ситуації залежить від кваліфікованих епідеміологів, вірусологів, бактеріологів та інших професіоналів, які опікуються питаннями громадського здоровʼя. Саме тому з боку МОЗ ми забезпечуємо можливості для майбутніх лікзін.

Цього року для лікарів-інтернів відкрито 331 вакансію у Центрах контролю та профілактики хвороб по всій країні. Це спеціальності «Епідеміологія» (198 бюджетних місць) та «Лабораторна діагностика, мікробіологія та вірусологія» (133 бюджетних місця). Зустрічі з випускниками медичних університетів центри контролю та профілактики хвороб проведуть у червні.

Для магістрів громадського здоров’я ЦПКХ по країні також відкривають вакансії фахівців з громадського здоровʼя і довкілля та здоровʼя. Це посади професіоналів з вищою немедичною освітою.

Крім того, в Україні діють програми підвищення кваліфікації для тих, хто тільки прийшов до системи громадського здоров’я або працює в ній вже довго. З 2018 року діє програма підготовки з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба». Вона розрахована на лікарів-епідеміологів, лікарів лабораторної мережі ЦКПХ, фахівців Держпродспоживслужби та інших структур, залучених до реалізації функцій громадського здоров’я в рамках підходу «Єдине здоров’я». Також в Україні починає функціонувати Всесвітня програма лабораторного лідерства (GLLP), що відкриватиме можливості підвищення кваліфікації працівникам лабораторій громадського здоровʼя за міжнародними стандартами.

Між МОЗ України та Університетом Небраски (США) було укладено угоду про співпрацю. Зокрема, досягнуто домовленостей щодо безоплатного навчання 10 працівників на магістерській (5 осіб) та сертифікатній (5 осіб) програмах з громадського здоров’я зі спеціалізацією з реагування на надзвичайні ситуації. Формат навчання – дистанційний. Вступ та початок навчання на програмах відкрито на 2024 рік.