Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Бути другом і собі теж: про ментальне здоровʼя чоловіків

Чоловіки зазвичай без жодних вагань приходять на допомогу іншим. Але часто нехтують допомогою собі, зокрема в питаннях власного ментального здоров’я. Усе тому, що світ, у якому їх виховували, практично забороняв будь-які прояви вразливості. Хлопчикам із дитинства навʼязували шкідливі стереотипи про те, що справжні чоловіки не плачуть і мають стримувати емоції. 


Зрештою тема ментального здоровʼя стала табуйованою для більшості чоловіків. Адже сильні не плачуть, не жаліються, не звертаються по допомогу… Боячись осуду друзів, колег, близьких чи навіть незнайомих людей, чоловіки радше схильні приховувати свої почуття та не говорити про свої проблеми й переживання. Але ми маємо говорити про це.


А тому в межах Всеукраїнської компанії ментального здоровʼя «Ти як?»  – ініціативи першої леді Олени Зеленської – в Україні стартувала масштабна інформаційна кампанія «Будь другом. Собі теж». Вона покликана змінити ситуацію, подолати стигму навколо проблем ментального здоров’я чоловіків та заохотити їх звертатися по допомогу, коли вони цього потребують.


Бути другом собі теж означає дбати про себе так само, як про інших, піклуватися про себе та власне ментальне здоров’я. Кожному з нас, і чоловіки – не виключення, варто звертати увагу на свій психоемоційний стан та стати для себе найкращим другом. 


Сильні теж можуть відчувати тривожність, почуватися виснаженими або не мати сил. Бути вразливими – це нормально. Особливо в умовах повномасштабної війни, коли ледь не щодня люди стикаються з численними викликами. Втрата близьких, розлука з родинами, постійний стрес стали нашою буденністю, що має неабиякий вплив на ментальне здоров’я.


Спитайте себе: чи засудили б ви друга, якби у важку мить він звернувся по  допомогу? Чи відвернулися б від нього, якщо він у відчаї? Чи навпаки – підтримали б? Якщо ми готові допомагати друзям у важкій ситуації, чому ж не допомагаємо собі? Можливо, варто стати другом і для себе?


Тож, чоловіки, заходьте на сайт Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської «Ти як?» https://howareu.com, щоб дізнатися більше про те, куди можна звернутися по допомогу та як полегшити свій стан самостійно.


Тематична хвиля «Будь другом. Собі теж» є частиною комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Вона впроваджується в партнерстві з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України та Міністерством внутрішніх справ України за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.