Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Без ухвалення усіх урядових законопроектів медична реформа не запрацює, – лікарі Коломиї

Якщо законопроект про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг не буде підкріплений змінами до Бюджетного кодексу, довгоочікувана медична реформа не запрацює. Про це під час публічної консультації в рамках всеукраїнського туру #ЗміниТИ заявили медики Коломиї.

«У першому читанні депутати ухвалили концепцію реформування. Без виділення коштів із держбюджету ця концепція не запрацює. Який сенс переходу, якщо ми не можемо надавати послугу, як це передбачено, бо немає грошей?» – прокоментував ситуацію виконувач обов’язків головного лікаря центральної районної лікарні Коломиї Петро Лесів.

Головний лікар додав, що нинішня система фінансування системи охорони здоров’я на різних рівнях породжує вимогу написання великої кількості фінансових звітів. Розщеплення фінансування закладів охорони здоров’я на рівні Міністерства фінансів дозволило б значно спростити процес звітування за витрачені бюджетні кошти. Ухвалення усього пакету законопроектів реформування медицини, запропонованих МОЗ, дозволило б це зробити.
Крім того, учасники обговорили нову можливість використання в Україні протоколів лікування захворювань, розроблених у інших країнах, та їх затвердження на рівні кожного окремого закладу. Лікарі позитивно сприймають те, що буде нівельована корупційна складова під час уніфікації протоколів під впливом фармацевтичного бізнесу.