Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Без бюрократії і черг: які реформи необхідні військово-лікарській комісії, щоб захисники і захисниці після поранень отримували належне обслуговування

Забезпечити поранених військових належним обслуговуванням у військово-лікарській комісії (ВЛК) – одне з важливих завдань держави. Щоб отримати експертний висновок після поранення, захисники і захисниці змушені проводити час у чергах, займатися паперовою тяганиною і звертатися в декілька інституцій. 

Міноборони, МОЗ, Мінветеранів, Мінцифра проаналізували, як влаштовані процеси військово-лікарської експертизи, який шлях проходить військовий після поранення. І головне – як спростити цей механізм як для поранених, так і для військових медиків.  Наразі військово-лікарська комісія зовсім не цифровізована: відсутні електронні черги, жодних медичних інформаційних систем у військових госпіталях, електронного документообігу. Поранених багато, а лікарів замало. Через це може значно страждати якість і швидкість надання допомоги. Весь процес проходження комісії нагадує складний і забюрократизований. Бійці з важкими пораненнями змушені годинами стояти в чергах, збирати десятки документів і їздити в різні міста України, щоб отримати висновок військово-лікарської комісії.

Наприклад, поранений зі Словʼянська проходить лікування у військовому госпіталі в Києві, куди його евакуювали. Потім змушений повертатися у свою військову частину, де отримує паперове направлення на військово-лікарську комісію. Усе це він має зробити особисто, попри тяжкі поранення, наприклад, ампутацію. Разом з направленням отримує цілу папку паперів, які потрібні для проходження ВЛК. Вона може знаходитися в будь-якому місті України: хоч у Києві, хоч у Львові. Це постійні поїздки і години в чергах.

Наразі процеси військово-лікарської експертизи потребують реформування згідно з викликами часу. Разом з профільними міністерствами зібрали інформацію від поранених, вивчили основні проблеми і розробили подальші кроки, які потрібно впровадити. Зокрема:

  • запровадити електронний документообіг у військових закладах, щоб прибрати паперову тяганину і черги;
  • автоматизувати процеси, щоб зменшити навантаження на поранених військовослужбовців;
  • надати належне сервісне обслуговування пораненим (вода, ввічливість персоналу, безбарʼєрність приміщень тощо);
  • запровадити можливість реабілітації поряд з місцем проживання;
  • провести підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК. 

Це лише частина змін, яких потребують процеси військово-лікарської комісії. Продовжуємо й надалі вивчати проблеми і впроваджувати зміни, які приберуть бюрократію з життя військових.