Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Результати конкурсів Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Базові медичні знання – необхідність для всіх українців

Міністерство охорони здоров’я та громадський сектор постійно доносять до українців і українок зрозумілі знання про здоров'я. Ми поширюємо таку інформацію серед викладачів, батьків, медиків та широкого загалу через національні та регіональні медіа, бізнес і громадськість. 

Ми відстежуємо, які наразі є загрози й виклики громадському здоров’ю, і заради подолання їх розгортаємо інформаційні кампанії. 

Багато людей досі не знають, як розпізнати неінфекційні захворювання, і тому вчасно не звертаються до лікаря. Тож тематичні дати, як-от Всесвітній день серця чи День боротьби з раком, стають інформаційними приводами для вужчого і деталізованішого просвітництва. Протягом тематичних інформаційних кампаній ми розповідаємо про симптоми та запобігання низці хронічних захворювань. Прикладами таких кампаній є «Знай про інсульт», «Стань на варті свого серця» та «Почуй своє серце».

Ми не лише поширюємо інформацію, а й збираємо її. Так, під час інформаційної кампанії про інсульт ми опитали громадян, чи знають вони його ознаки та ризики появи. Ця кампанія завершилася офлайн заходом «Містечко здоров’я». Там усі охочі могли поспілкуватися з експертами Центру громадського здоров’я на такі теми: здорове харчування, рухова активність, запобігання інсульту, як кинути курити, як попередньо оцінити власний ризик серцево-судинних захворювань. 

До Всесвітнього дня серця захід «Захисти серце» відбувся на Центральному вокзалі м. Києва. Там кожен охочий міг пройти безоплатний скринінг, перевірити основні показники роботи свого серця та навчитись надавати першу допомогу. Зокрема, там пройшов тренінг із серцево-легеневої реанімації з використанням дефібрилятора. 

Іншим постійним напрямом роботи Міністерства є імунізація. Щоб люди краще орієнтувалися в цій темі й адекватно ставилися до щеплень, ми влаштували низку вебінарів і видали серію публікацій про вакцинацію і запобігання інфекційним хворобам. Приміром, пройшли масштабні кампанії з вакцинації проти кору, поліомієліту та COVID-19.

Тема ВІЛ – один із постійних напрямів просвітництва. Торік запустили сайт «Тестпоруч» – https://testporuch.phc.org.ua/. Він  пояснює ризики зараження ВІЛ і пропонує, як можна зручно, безоплатно та конфіденційно тестуватися. Зокрема, охочі можуть замовити й отримати оральні експрес-тести на ВІЛ.

Міністерство охорони здоровʼя України й надалі продовжуватиме роботу з покращення доступу людей до інформації щодо збереження здоров’я та протидії хворобам в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору та послуг в Україні. Стратегія безбар’єрності розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.