Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Автономну роботу лікарень в умовах знеструмлень обговорили на конгресі місцевих та регіональних влад у Хмельницькій області

Міністерство охорони здоров'я спільно з Міненерго та міжнародними партнерами вживають відповідних заходів для забезпечення автономними джерелами живлення закладів охорони здоров'я. Це під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України в Хмельницькій області підкреслив перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров. 

“Ворог не полишає спроби зруйнувати медичну інфраструктуру країни, атакуючи лікарні, поліклініки, амбулаторії, автомобілі швидкої допомоги. Пріоритетне завдання МОЗ — забезпечити та підсилити автономність закладів охорони здоров'я, зокрема, сонячними електростанціями, засобами зв'язку, генераторами, водо- та теплопостачанням. В осінньо-зимовому сезоні лікарні мають бути готовими надавати якісну, доступну і безперебійну допомогу кожному пацієнту, попри можливі тривалі знеструмлення.”
Сергій Дубров, перший заступник міністра охорони здоров'я.

Перший заступник міністра охорони здоров'я також додав, що наразі два медзаклади в Хмельницькому забезпечені сонячними панелями — міська дитяча лікарня та міський лікувально-діагностичний центр. Крім цього, ще з трьома закладами охорони здоров'я, а саме: Хмельницьким обласним госпіталем ветеранів війни, Теофіпольським центром первинної медико-санітарної допомоги та Хмельницькою міською лікарнею, наразі проводять заходи щодо встановлення сонячних панелей.


Наразі на Хмельниччині 12 медзакладів спроможної мережі є повністю автономними, 14 лікарень мають облаштовані свердловини, 27 закладів охорони здоров'я забезпечені локальним теплопостачанням. 


Потреба лікарень Хмельницької області у генераторах закрита повністю, 8 закладів — на стадії введення в експлуатацію обладнання, необхідного для 100 % забезпечення електроенергією.


Нагадаємо: загалом українські лікарні забезпечені близько 12 тисячами генераторів для безперебійного електроживлення. Також вже близько 90 українських закладів охорони здоров'я мають сонячні станції з акумуляторами, які накопичують енергію. До кінця року передбачається оснащення 200 медзакладів сонячними станціями.