Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

#антифейк від МОЗ України про Охматдит

З метою протидіяти розповсюдженню фейків у сфері охорони здоров’я, МОЗ України розпочинає новий формат комунікацій - #антифейк. Антифейк - це оперативна інформація, покликана убезпечити ЗМІ та громадськість від поширення недостовірної або перекрученої інформації, що розповсюджується в інформаційному просторі.

1. Реорганізація НСДЛ “Охматдит” передбачає розширення можливостей лікування дітей завдяки оптимізації організаційної структури лікарні. Реорганізація Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку передбачає розформування адміністративної частини, що була необґрунтованою надбудовою над чотирма відділеннями (підтримуючої, інтенсивної хіміотерапії, трансплантації кісткового мозку, хіміотерапії онкогематологічних захворювань) і  не мала жодної лікувальної функції.

Жодне з відділень не закривається, а функціональні можливості відділення трансплантації кісткового мозку навіть розширюється: до штатного складу ввели посади імунологів, що дуже важливо для лікування дітей з первинним імунодефіцитом. У новій структурі це відділення називатиметься Відділенням трансплантації кісткового мозку та імунотерапії.

Кількість лікарів не змінюється. Кількість пацієнтів, яких здатна прийняти та пролікувати лікарня, завдяки оптимізації структури та розбудові лікарні суттєво зросте.

2. Дитяча онкологія цього року потрапила до переліку програм державних закупівель, за якими по низці препаратів Україна вперше вийде на забезпечення 100% обсягів запитів лікарень по всій країні. Це стало можливим завдяки ефективним процедурам державних закупівель через міжнародні організації.

3. У разі неможливості отримати необхідне лікування в Україні, громадяни мають можливість отримати підтримку держави для лікування за кордоном.  Програма лікування за кордоном щороку збільшується. За останні два роки (2016 і 2017) кількість пацієнтів, які отримали допомогу від держави за цією програмою, склала 362 особи, що в 1,5 раза більше загальної кількості всіх пацієнтів програми за період з 2010 по 2015 рік включно.