Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Антифейк МОЗ України про оцінку ВООЗ галузі охорони здоров’я

Скандально відомий президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман продовжує розповсюджувати брехливі тези, щоби підірвати довіру до трасформації системи охорони здоров’я і керівництва МОЗ України. Готовність використовувати всі методи він продемонстрував на передвиборчому форумі Юлії Тимошенко, де збрехав про оцінку діяльності МОЗ України Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У ВООЗ подібні оцінки спростували. Позиція МОЗ України - подібні заяви є непрпипустими і дуже небезпечними, адже підривають імідж Української держави на міжнародній арені.

 

Подаємо брехливі цитати Семена Глузмана і спростування від Всесвітньої організації охорони здоров’я:

Фейк 1: “Хочу підтвердити і сказати, що саме вчора я зустрічався з трьома представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка займається проблемами психічного здоров’я. Так сталось, у нас семінар трьохденний і вони були тут”.

Факт 1: ВООЗ проводить воркшопи для фахівців з різних країн щодо програми вдосконалення системи психічного здоров’я (WHO Mental Health Gap Action Programme). 22 листопада 2018 року такий семінар проводився у Києві. Але Семен Глузман не брав у ньому участь - повідомляють у ВООЗ. Він з’явився лише під час перерви на каву.

 

Фейк 2: “Це найвищі представники Женевського офісу, представник директор офісу із Копенгагену і Київський офіс. Вони в шоці”.

Факт 2: Працівники ВООЗ, які проводили цей воркшоп і розказували про технічні нюанси програми, насправді спілкувались з Семеном Глузманом - разом з іншими учасниками впродовж 5 хвилин вони обговорювали потреби і виклики галузі психічного здоров’я в Україні. Але це не були “найвищі представники” ВООЗ. І вони також жодним чином не критикували МОЗ України, сферу психічного здоров’я чи підходи до вирішення питань. У ВООЗ підтверджують, що працівники не вживали слово “шок” чи інші варіації, що могли б бути потрактовані у такому контексті.

 

Фейк 3: “Вони в шоці від того, що відбувається у системі, внутрішній, Міністерства охорони здоров’я України”.

Факт 3: Всесвітня організація охорони здоров’я надіслала МОЗ України лист-роз’яснення, у якому підтверджує свою підтримку Міністерства і тих змін, що відбуваються у галузі психічного здоров’я. Зокрема ВООЗ підтримує Національну стратегію розвитку психічного здоров’я. Так само ВООЗ підтримує трансформацію охорони здоров’я, яку розпочала нинішня команда МОЗ України.

 

Просимо вибачення у міжнародних партнерів за поведінку Семена Глузмана. І публікуємо офіційний лист Всесвітньої організації охорони здоров’я: