Актуальні питання судово-медичної науки та практики: фахівці з судової медицини провели конференцію та обговорили нагальні питання розвитку галузі
Упродовж трьох днів керівники бюро судово-медичної експертизи і представники кафедр університетів обговорили ряд нагальних питань, що стосуються судово-медичної науки і освіти, а також проблем, пов'язаних з навчанням інтернів. Було приділено увагу особливостям викладання судової медицини у закладах вищої освіти та післядипломної підготовки, в умовах реформування судово-медичної служби України й воєнного стану. Предметом дискусії стали перспективні напрямки розвитку лабораторної бази бюро.
Під час представлених доповідей експерти та учасники поділилися досвідом з питань ідентифікації осіб та проблем фіксації тілесних ушкоджень, що набуло великого значення в умовах збройної агресії проти України.
Нагадаємо, інтернатура за спеціальністю «Судово-медична експертиза» – це нововведення 2024 року. Раніше, щоб стати судмедекспертом, лікарі спочатку були повинні закінчити інтернатуру за спеціальністю «Патологічна анатомія» і лише потім проходили спеціалізацію по судовій медицині. Починаючи з цього року, враховуючи наказ МОЗ України від 11.05.2024 № 820 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 06 травня 2024 року № 788» випускники медвишів можуть проходити інтернатуру з судово-медичної експертизи, яка включатиме і курс із судово-медичної патоморфології. Навчання на інтернатурі за спеціальністю «Судово-медична експертиза» триватиме два роки. Підготовка включає навчання з урахуванням міжнародних стандартів, ознайомлення з сучасними методами проведення експертиз, документального оформлення та роботи з сучасним високоточним лабораторним обладнанням.