9 корисних ресурсів для медиків
Зробили підбірку ресурсів, які можуть бути корисними для освітнього та професійного розвитку медиків. Для користування більшістю із них потрібен певний рівень знання англійської, тому нагадуємо: минулого тижня ми публікували список сайтів для вивчення медичної англійської.
British Medical Journal — авторитетне фахове видання для медиків по всьому світі. Зараз їхні два найбільших освітніх ресурси доступні безкоштовно для українських лікарів — це BMJ Best Practice та BMJ Learning. Цінний матеріал, якщо ви лише починаєте працювати в медицині. За посиланням https://goo.gl/VevtBE ви знайдете контактні дані координаторів, які забезпечуватимуть надання кодів доступу до ресурсу у вашому регіоні.
INgenius — українська платформа для медиків та студентів медвишів: можливості, новини, дослідження, цікаві матеріали та підбірки корисних сайтів.
Medscape — великий медичний ресурс з новинами, статтями, довідковими та навчальними матеріалами. Зареєструйтесь, щоб отримати доступ (це безкоштовно).
News Medical — ще один сайт з новинами про дослідження й відкриття в медицині. Тут є колонки експертів, довідкова інформація та інші матеріали, які стануть у нагоді медикам.
Prometheus — українська освітня платформа. Тут можна безкоштовно пройти онлайн-курси з різних галузей. Курси ведуть викладачі вишів, керіники компаній та установ. Після закінчення курсу можна отримати сертифікат з підписом викладача. На сайті наразі є кілька медичних курсів: “Проста гістологія”, “Вступ до кардіології”, “Оцінка функції зовнішнього дихання в пульмонологічній та терапевтичній практиці”.
Coursera — один з найвідоміших ресурсів з онлайн-курсами від провідних світових вишів. Усі курси безкоштовні, однак одержати сертифікат по закінченню курсу можна лише за гроші. Є окремий розділ медико-біологічних наук.
Sermo — велика соціальна мережа, створена спеціально для медичної спільноти. У будь-який час можна розповісти колегам про свій досвід та дізнатися, як працюють лікарі в різних куточках світу.
Medtube — більше 20 000 медичних відео, зображень та документів медичної тематики.
Epocrates — база даних, у якій, зокрема, можна знайти клінічні настанови, нозології, ліки.