Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

720 фахівців відділень екстреної медичної допомоги пройшли інтенсивні тренінги від МОЗ і Світового банку

Завершилися навчання медиків відділень екстреної медичної допомоги (ЕМД), що тривали на базі Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського та Буковинського державного медичного університету. 

Кілька груп медиків підвищували свої компетенції упродовж трьох місяців – із січня по березень. Вони оновлювали знання із надання допомоги людям різного віку у невідкладних станах і у разі травмування. В основі навчань – найсучасніші стандартизовані програми. 

Як і планувалося, навчанням охопили 720 фахівців: 288 лікарів та 432 медпрацівників середньої ланки профільних відділень 78 лікарень. 

Тренінги відбулися в очному форматі й складалися з чотирьох модулів:

  • менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дорослих;
  • менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дітей;
  • менеджмент критичного постраждалого з травмою;
  • організація роботи та особливості надання допомоги у відділенні ЕМД під час надзвичайних ситуацій, у тому числі з великою кількістю постраждалих.

Повний цикл одного тренінгу тривав шість днів. З 50 годин, відведених на один тренінг, теорія становила лише 10, а 40 – практика в умовах, наближених до реальних. Тож більшу частину часу медики відпрацьовували клінічні випадки, які виникають чи можуть виникнути у роботі фахівців ЕМД, на манекенах із використанням сучасної апаратури.

Навчання реалізовані у межах додаткового фінансування спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».