Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

60 українських психологів, психіатрів і реабілітологів пройшли професійне навчання у Польщі

Перші 60 українських спеціалістів у сфері психології та реабілітації пройшли навчання у Варшаві в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» за ініціативою Олени Зеленської. 

Цей інтенсив є частиною програми підготовки українських фахівців, про яку домовилися перші леді України та Республіки Польща. Слід зазначити, що перша леді Польщі Агата Корнґаузер-Дуда особисто зустрілася із українськими медиками та привітала їх із завершенням практикуму. 

«Польща не лише підтримує фізичний та ментальний добробут мільйонів наших людей, що змушені були тимчасово оселитися у ній через війну. Польща навчає і наших лікарів — аби ті відновлювали українців удома. Щиро вдячна пані Агаті Корнґаузер-Дуді за особисте залучення у цей проєкт та турботу, з якою вона піклується і про наших медиків, і про всіх українців, з якими зустрічається», — зазначила перша леді України Олена Зеленська.

Для української сторони участь у проєкті є безоплатною — усі витрати взяла на себе польська сторона. Усього ж навчання у Військово-медичному інституті у Варшаві (Military Institute of Medicine – National Research Institute in Warsaw) проходять дві групи по 50 осіб. 

Програма навчань, зокрема, передбачає: 

  • тренінг для українських психологів (або психіатрів, або сімейних лікарів, які мають відповідні базові навички) з діагностики та терапії розладів, пов’язаних зі стресом через війну;
  • навчання лікарів, фізіотерапевтів, медичних сестер, фельдшерів з реабілітації поранених. 

Нагадаємо, наприкінці травня дві групи українських фахівців – психологи, психіатри і реабілітологи – повернулися з навчання у Польщі.