Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

6 кисневих станцій та інше важливе медичне обладнання отримали лікарні Прикарпаття

Лікарні Івано-Франківської області продовжують отримувати необхідне дороговартісне медобладнання. З початку року до медичних закладів Прикарпаття, окрім критично-важливих кисневих станцій поставлено ще низку обладнання, серед якого 1 ангіограф, 5 пересувних та 4 стаціонарних рентгенівських апарати, 2 електрокардіографи, 5 капнографів тощо. Такі дані озвучив Віктор Ляшко під час робочого візиту до Прикарпаття, де провів робочу нараду спільно з керівництвом обласної адміністрації.

Разом з місцевою владою міністр охорони здоров'я також обговорив питання забезпечення медиків гідною заробітною владою на рівні  не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 гривень для медичної сестри та питання посилення менеджменту в лікарнях. 

Віктор Ляшко, наголосив, що медики, які працюють повний робочий день, не повинні отримувати зарплату нижче зазначеного рівня.

«Навіть під час війни ми не зупиняємося і продовжуємо посилювати матеріально-технічну базу наших лікарень, щоб вони були готові щодня протистояти викликам, спричиненим повномасштабним вторгненням росії на нашу територію. З початку року нам вже вдалося значно покращити забезпечення лікарень. Зокрема, частина обладнання була закуплена за бюджетні кошти та коштом проєктів Світового банку і Глобального фонду. Вагома частина надійшла як гуманітарна допомога від наших міжнародних партнерів та завдяки коштам UNITED24», — зазначив Віктор Ляшко. 

Міністр охорони здоров'я нагадав, що з початком наступного етапу медичної реформи обладнання буде постачатися в лікарні відповідно до кластерного розподілу в спроможній мережі області. Такий підхід сприятиме раціональному розподілу дороговартісного обладнання між медичними закладами та унеможливить ситуації, коли дорогий апарат буде встановлено у лікарні, в якій він працюватиме лише обмежений проміжок часу або ж не працюватиме взагалі через відсутність необхідних фахівців.

Своєю чергою керівництво медзакладів має докладати зусиль, аби обладнання було змонтовано та введено в експлуатацію в максимально короткі терміни, щоб пацієнти мали доступ до якісної та безоплатної медичної допомоги.

Нагадаємо, напередодні 11 лікарень Черкащини отримали медичне обладнання, закуплене МОЗ та Світовим банком.