Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

50 трансплантацій кісткового мозку зробили в столичному Охматдиті за 2021 рік

За 11 місяців цього року в НДСЛ “Охматдит” провели півсотні трансплантацій кісткового мозку дітям. Це майже у два рази більше, ніж у 2020 році. Тоді мультидисциплінарна команда Охматдиту зробила 26 трансплантацій.

Охматдит — єдина лікарня України, де проводять всі типи алогенної трансплантації кісткового мозку. За два роки у відділенні ТКМ було проведено 17 трансплантацій від неродинних донорів. 13 з них — у 2021 році. На наступному тижні спеціалісти дитячої лікарні проведуть ще одну неродинну трансплантацію. Донорів для пацієнтів знаходили в Німеччині, Туреччині, Данії, Польщі, завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку.

Щороку в Україні алогенної трансплантації кісткового мозку потребують близько 100-150 дітей. З них 60-70% не мають сумісного родинного донора. Раніше цих діток відправляли закордон. Тепер пацієнтам можна допомогти в Україні.

Зараз відділення ТКМ Охматдиту може забезпечити 70% усіх національних потреб дитячого населення. Для порівняння, 6 дорослих центрів ТКМ в Україні разом зробили 6 алогенних трансплантацій, тоді як Охматдит — 39. В лікарні активно діляться знаннями з колегами з регіонів, проводять стажування для молодих спеціалістів.

32 мільйони людей у світі зареєстровані як потенційні донори кісткового мозку. Український реєстр зараз налічує лише 6 тисяч потенційних донорів. Втім врятувати чиєсь життя може кожен. 5% стовбурових гемопоетичних клітин дають пацієнту шанс на здорове життя. У донора ж вони відновлюються за два тижні. Зазвичай процедура здачі клітин майже нічим не відрізняється від здачі крові. Стати потенційним донором можна за посиланням: https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor. Якщо ваші стовбурові клітини підійдуть людині з онкологічним захворюванням, ви врятуєте життя.

Деталі за посиланням: https://www.facebook.com/1923262167984511/posts/2951458901831494/?d=n

Фотографії за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1-W-9ye7NOa2B0jg1ZY0RHb0QocZw5H0A