Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

358 українців пройшли безоплатне лікування лікарсько-стійкого туберкульозу за новітньою схемою BPaL

Тривалість лікування лікарсько-стійкого туберкульозу в разі застосування такої схеми скорочується майже втричі: 6-9 місяців проти 18-24 місяців. Режим BPaL — це новітня схема лікування лікарсько-стійкого туберкульозу, яку в масштабах всієї країни почали застосовувати у 2022 році в рамках операційного дослідження. 

За результатами 2023 року, скринінг (у межах дослідження BPaL) пройшли 1 024 пацієнти, 358 з них були включені до програми лікування. З 245 пацієнтів, які завершили 3-місячне лікування, 80% досягли припинення бактеріовиділення. Результати дослідження свідчать про високу ефективність сучасної схеми лікування. 

Режим BPaL показаний дорослим та дітям від 14 років, які хворіють на туберкульоз зі стійкістю щонайменше до рифампіцину та фторхінолонів (пре-широка лікарська стійкість), а також пацієнтам з невдачею попереднього курсу лікування лікарсько-стійкого туберкульозу. Лікування туберкульозу в Україні, в тому числі й препарати, що входять до складу режиму BPaL, — безоплатні.

Ця схема лікування з лютого 2023 року використовується в програмній практиці. Застосування інноваційного режиму лікування, який показаний дорослим та дітям віком від 14 років з туберкульозом зі стійкістю, а також пацієнтам з невдачею попереднього курсу лікування лікарсько-стійкого туберкульозу внесено до нових стандартів надання допомоги при туберкульозі (наказ МОЗ  № 102 від 19.01.2023). 

 

Додатково: наразі триває дослідження «Оцінка ефективності та безпеки лікування рифампіцин-резистентного туберкульозу режимом BPaL в Україні» по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій. Його проводять Центр громадського здоров’я, у співпраці з євробюро ВООЗ, Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського та за додаткової міжнародної технічної підтримки «OATH» у чотирьох регіонах.