Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

28 країн вже приєдналися до спільної заяви про підтримку України та засудження війни в Україні, що завдає шкоди глобальному здоров’ю та екології

Спільна заява була анонсована під час Сьомої міжнародній міністерській конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходить у Будапешті з 5 по 7 липня 2023 року.

У межах конференції заступниця міністра охорони здоровʼя Марина Слободніченко звернулася до міжнародної спільноти з проханням підтримати Україну та виступити із засудженням війни росії проти України, зокрема нещодавнього теракту — підриву Каховської ГЕС та непоправних руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив. Крім того, вона звернула увагу, що нині Україна вимушена готуватися до наслідків наступного ймовірного терористичного злочину — умисного підриву Запорізької АЕС, яка наразі знаходиться під контролем російських військових. 

«Обстріли хімічних заводів, ліси, випалені ракетами, підрив Каховської ГЕС, ядерна загроза вибуху Запорізької АЕС, яка знаходиться в російській окупації. Це реальна екологічна катастрофа. Це екоцид. Його наслідки вже впливають на здоров’я, якість та тривалість життя не одного покоління українців. Закликаємо вас підтримати Україну та підписати текст спільної заяви про ризики і загрози світовій екологічній безпеці через війну в Україні», — наголосила Марина Слободніченко. 

Спільну заяву вже підтримали Андорра, Албанія, Естонія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Ірландія, Італія, Греція, Кіпр, Литва, Латвія, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Молдова, Словаччина, Швеція та Великобританія. 

Країни, що підтримали Україну у цій заяві, зокрема висловили своє засудження росії, що веде незаконну агресивну війну і тим самим провокує чисельні проблеми у сфері охорони здоров’я та навколишньому середовищі — забруднюючи джерела питної води, перешкоджаючи доступу громадян до якісних та своєчасних медичних послуг, що негативно впливає на довкілля і завдає значної економічної, соціальної та екологічної шкоди. 

«Ми засуджуємо агресивну війну росії проти України, яка прямо суперечить цілям нашої конференції, а саме: загрожує кліматичній стійкості, біорізноманіттю, екологічній чистоті та створює прямі транскордонні небезпеки і ризики, з якими ми маємо боротися сьогодні. Ми наголошуємо, що росія повинна бути притягнута до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти неї. У звʼязку з цим ми вважаємо, що росія повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних дій, включаючи відшкодування шкоди, завданої такими діями», — йдеться у тексті заяви

Ще протягом двох тижнів інші країни зможуть також доєднатися до цієї заяви та підтримати Україну.  

Нагадаємо, від України у Сьомій міжнародній міністерській конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я бере участь делегація МОЗ на чолі із заступницею міністра з питань євроінтеграції Мариною Слободніченко. 

Мета конференції — зафіксувати прогрес виконання спільних екологічних дій в рамках досягнення цілей сталого розвитку до 2030 року, а також ухвалити новий спільний план дій реагування на нові екологічні виклики, що загрожують глобальному громадському здоров’ю.