275 фахівців, медсестер та медбратів, отримали нагороди МОЗ України
В межах ініціативи міністра охорони здоров’я #ЗдоровішіРазом Міністерство охорони здоров’я України спільно з Центром розвитку медсестринства МОЗ України за підтримки ВООЗ провели чергову практичну конференцію з лідерства у медсестринстві та акушерстві – «Голос лідерів медсестринства».
Захід відбувся 12 травня та був присвячений Міжнародному дню медсестри. У конференції взяли участь 120 фахівців з медсестринства з усіх регіонів України. Також досвідом з медсестринства поділилися фахівці медсестринської справи з Румунії, Ізраїлю та США.
Пандемія COVID-19 та повномасштабна війна росії проти України показали, що українські медсестри та акушерки вміють адаптуватися до надскладних умов та викликів, спричинених збройною агресією росії. Їхня робота є незамінною для системи охорони здоров’я.
Аби подальша трансформацію системи охорони здоров’я була успішною, потрібні досвідчені та компетентні лідери медсестринства. Адже покращення якості медичної допомоги потребує лідерів, які можуть втілювати та масштабувати найсучасніші тенденції, глибоко розуміти потреби медсестер і допомагати людям модернізувати систему.
Головними цілями заходу були:
- визначити ключові компоненти, роль і значення лідерів медсестринства та акушерства;
- ознайомити головних медсестер, які представляють медсестер з усієї України, з принципами/навичками лідерства;
- поділитися досвідом серед поточних керівників сестринської та акушерської справи, щодо їхніх проблем та можливостей.
Під час заходу міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко поспілкувався з лідерами глузі з різних областей та висловив вдячність медикам, які попри надскладні умови та постійне навантаження продовжували й продовжують допомагати людям та боротися за їхні життя.
Також відбулося нагородження українських медсестер з різних регіонів почесними нагородами МОЗ України. Цього року Міністерством за відданість професії та професіоналізм відзначено 275 фахівців із медсестринства. Серед них професіонали, які проявили лідерство у надзвичайних та екстремальних умовах, зокрема, під час окупації, під постійними обстрілами російської армії, ті, хто були наближені до зон ведення бойових дій, ті хто працювали з надмірним навантаженням та ті, хто попри війну продовжували впроваджувати нові підходи в роботі для наближення перемоги.