Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

2020 рік показав позитивну динаміку у складанні ліцензійних іспитів “Крок”, зокрема іноземними студентами

У 2020 році кількість студентів, зокрема іноземних, які успішно склали іспит “Крок”, перевищила 85%. Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

“Результати складання здобувачами та інтернами іспитів “Крок” у 2020 році, коли навчання здійснювалося переважно у дистанційній формі, не є гіршим, порівнюючи з попередніми роками. Тому твердження про те, що навчання у такому форматі негативно вплинуло на якість освіти і, як наслідок, на результати складання іспитів “Крок”, не відповідає дійсності”, — повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я.

Зазначимо, що у світі, зокрема у країнах Європейського Союзу, професії у галузі охорони здоров’я мають статус регульованих, відповідно рівень компетентності таких фахівців контролюється державою. З огляду на це МОЗ України понад 20 років розбудовує систему зовнішнього контролю якості підготовки фахівців, використовуючи іспити “Крок”.

“В Україні створено всі умови для того, аби іноземні та українські студенти отримували кваліфіковану ґрунтовну освіту, мали змогу прозоро пройти тестування. Від якості освіти залежить якість виконання професійних функцій фахівцями у галузі охорони здоров’я, а отже, якість життя та здоров’я наших громадян”, — запевнила Ірина Микичак.

Додамо, що у зв’язку з пандемією та спричиненими нею змінами у процесі навчання закладів освіти, згідно з наказом МОЗ України від 30.10.2020 № 2477, для іспиту “Крок 1” було встановлено критерій “Склав” на рівні 55,5% правильних відповідей від загальної кількості тестових завдань. Крім того, було зменшено кількість тестових завдань з 200 до 130, а час складання тестів — на 1 годину, що знизило психоемоційну напругу студентів під час складання екзаменів.