Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

15 лютого — Міжнародний день дитини, хворої на рак

15 лютого у світі відзначають Міжнародний день онкохворої дитини. Його мета — підвищення рівня обізнаності щодо онкологічних захворювань у дітей, а також висловлення підтримки пацієнтам та їхнім сім’ям.

Щорічно у світі рак діагностують у 300 000 дітей. В Україні, за даними Національного канцер-реєстру, щороку кількість нових випадків онкологічних захворювань у дітей становить майже 1000. Найбільш поширені форми хвороби — лейкемія (рак крові) та рак головного мозку.

«Рак у дітей — не вирок, а виліковна в сучасних умовах хвороба. Тому раннє виявлення та лікування онкологічних захворювань у дітей — один із пріоритетів діяльності Міністерства охорони здоров’я та Програми медичних гарантій. Цього року ми заклали ще більше коштів на виявлення та лікування онкологічних хвороб, а також збільшуємо тарифи, за якими Національна служба здоров’я оплачує медичні послуги лікарням, що лікують дітей, які мають рак», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У 2022 році тариф на діагностику та хімієтерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей збільшився на 40 % — до 128 тис. грн (у 2021 році ця цифра становила 90 тис. 755 грн). Тариф на діагностику та хімієтерапевтичне лікування онкогематологічних захворювань (лейкемія, лімфома) зріс на 37 %: із 164 тис. грн до 224 тис. грн.

Важливо також наголосити, що діти з онкологічними захворюваннями можуть отримати лікування методом трансплантації кісткового мозку в Україні, і ця процедура є повністю безоплатною. Міністерство охороні здоров’я оплачує такі операції в межах пілотного проєкту з трансплантації. Упродовж 2021 року в Україні було виконано 42 алогенні та 35 аутологічних трансплантацій кісткового мозку. А станом на 15 лютого 2022 року вже виконано 6 алогенних та 2 аутологічні трансплантації кісткового мозку.

Міністерство охорони здоров’я через централізовану закупівлю забезпечує 100 % потреби в лікарських засобах, які включено до номенклатури (переліку ліків, які закуповує держава). Коштами державного бюджету у 2021 році за напрямом «Лікарські засоби та медичні вироби для лікування дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями» було проведено закупівлю 134 позицій на суму 222 388 497 грн. У 2022 році за відповідним напрямом буде закуплено 139 позицій лікарських засобів та медичних виробів.

Про залишки ліків та терміни очікуваних постачань можна дізнатися за допомогою чат-бота ДП «Медзакупівлі України».

На фінальному етапі затвердження перебуває Національна стратегія контролю онкологічних захворювань до 2030 року, яка визначає вектор розвитку системи онкологічної допомоги.

Окремий розділ Стратегії приділено розвитку медичних послуг із діагностики та лікування онкологічних захворювань у дітей. Для цього планується:

  • створити міжрегіональні дитячі онкологічні центри найвищого рівня допомоги та експертизи (референс-центри), які можуть забезпечити мультидисциплінарний підхід та виконання сучасних стандартів діагностики та лікування онкозахворювань у дітей;
  • створити та оновити уніфіковані клінічні протоколи лікування дитячих онкозахворювань;
  • запровадити навчання з дитячої онкології та онкогематології педіатрів та сімейних лікарів для підвищення рівня раннього виявлення дитячого раку та покращення моніторингу результатів лікування.