Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

13 відділень реабілітації працює в кластерних та надкластерних лікарнях Дніпропетровщини

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час робочої поїздки на Дніпропетровщину відвідав кілька реабілітаційних відділень області: центр фізичної та медичної реабілітації Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечникова, відділення фізичної та реабілітаційної медицини Дніпровських міських клінічних лікарень №4 та №6.

«Створити найсильнішу галузь реабілітації в Європі — наш обовʼязок перед усіма, хто зазнав травм через війну. Системно працюємо над цим, об’єднуючи зусилля держави на всіх рівнях. І в нас це виходить. Сьогодні відвідав кілька реабілітаційних відділень на Дніпропетровщині. Сучасні безбарʼєрні простори, де створені всі умови для комфортного повернення людей до нормального життя, працює висококваліфікована команда фахівців та імплементовані сучасні практики доказової реабілітації — таким має бути реабілітаційне відділення в кожній кластерній та надкластерній лікарні спроможної мережі по всій країні. Наразі таких відділень на Дніпропетровщині вже 13, а буде 18. Всі вони мають контракт з НСЗУ, а отже послуги — безоплатні для пацієнтів. В одному із них функціонує наш центр досконалості, в якому постійно отримують знання нові мультидисциплінарні команди зі всієї країни», — зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Концепція розвитку системи реабілітації у сфері охорони здоровʼя була презентована Президенту України влітку минулого року. За основу моделі Міністерство охорони здоров’я взяло ізраїльський досвід. Концепція враховує як потреби цивільних, так і потреби військових. Отже, не втратить актуальність навіть після війни й не призведе до утворення надлишку реабілітаційних відділень.

Представлений план передбачає, що кожна кластерна та надкластерна лікарня матиме у складі власне стаціонарне реабілітаційне відділення, розраховане на 30-60 реабілітаційних ліжок. Загалом в межах країни йдеться про понад 5 200 ліжок. Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з активної й доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

Також передбачено створення 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня, які орієнтовані на пацієнтів із травмами грудного відділу хребта та нижче, людей, які потребують психологічного відновлення, апалічних пацієнтів, людей із шийною травмою та ін. Ще 5 реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, запустить Міністерство оборони.

Загалом система буде розрахована на більше ніж 7 000 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Пацієнтоцентрична реабілітаційна допомога кваліфікованих мультидисциплінарних команд має бути оперативною та доступною. Тобто починатися одразу ж після стабілізації пацієнта, що дозволяє максимально ефективно відновити втрачені функції або компенсувати їх професійно підібраними допоміжними засобами реабілітації. Це дозволяє якомога швидше повернути пацієнта додому, до родини, роботи й повноцінного життя.

У 2024 році пропускна спроможність реабілітаційної системи країни — більше ніж 9000 терапевтичних сесій на день. Для порівняння, на початку 2022 року цей показник був на рівні 3000.

Міністр підкреслив, що дуже важливою є скоординована робота всіх дотичних міністерств та інституцій, а також органів місцевої влади, аби пацієнт отримував комплексні реабілітаційні послуги як у сфері охорони здоровʼя, так і поза нею.