Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

10 цікавих фактів про психологів та психологію

До Всеукраїнського дня психологів ми підготували кілька пізнавальних фактів про психологію та представників професії.

  1. В Україні налічується понад 100 професійних спільнот психологів та психотерапевтів. Приблизна кількість психологів, які є членами професійних спільнот в Україні, складає 4500 осіб. 

  2. У середньому психолог потенційно може надавати 2-5 консультацій в день, та 10-35 на тиждень. Але в умовах повномасштабної війни наші психологи мають значно більші навантаження.   

  3. На початок 2022 року на 100 тисяч осіб в Україні приходилося 9 лікарів, які надають психіатричну допомогу в закладах охорони здоровʼя. Загалом станом на середину травня 2022 року у закладах охорони здоровʼя України практикували 742 психологи. У рамках Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» ведеться робота задля збільшення числа спеціалістів, які можуть надавати психологічну допомогу. 

  4. За оцінками ВООЗ, кожен четвертий українець матиме проблеми з психічним здоров’ям після закінчення війни. 

  5. 90 % всіх захворювань мають психологічну складову, тож лише за умови відновлення душевної рівноваги можна очікувати на повне одужання.

  6. Знання психології часом спрощує стосунки і взаємодію між людьми, та загалом життя – через врахування можливих реакцій навколишніх; а застосування практичної психології покращує взаєморозуміння і допомагає вирішувати конфлікти вчасно.

  7. Згідно психології людини, для набуття нової звички необхідно в серенькому 60 днів. Так, наприклад, для переходу на правильне харчування знадобитися приблизно 55 днів, а ось до спорту – до 75 днів.

  8. Не обов’язково мати клінічні розлади психіки, щоб звертатися по допомогу до психолога. Помилково вважати, що психологи лікують тільки виражені проблеми з психікою. До них можуть звернутися абсолютно всі, хто відчуває необхідність психологічної допомоги. 

  9. З психологом потрібно співпрацювати: психолог не лікує, а допомагає вам розвʼязати вашу проблему, подолати виклик чи пережити травмівний досвід.  Щоб отримати позитивний результат, людина має бути зацікавлена в  у позбавленні проблем. Для цього , розповісти психологу про причини її появи і активно взаємодіяти з ним в процесі пошуку рішень. У психологів немає відповідей на всі ваші запитання.

  10. Кращим засобом від тривожності і стресу є читання. Це заняття дає швидкий ефект на організм і є ефективніше за такі способи «розслаблення» як вживання алкоголю чи заїдання.

Піклуйтеся про своє самопочуття та будьте здорові!