Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

1 500 медиків пройшли тренінги щодо дотримання холодового ланцюга

Холодовий ланцюг та управління вакцинами – тема регіональних офлайн-тренінгів, які організувало МОЗ за підтримки Світового банку для медичних працівників з усіх областей України. Близько 1 500 фахівців державних та комунальних закладів охорони здоров’я покращили свої знання і вміння, як ефективно управляти вакцинами і забезпечувати необхідний температурний режим під час перевезення та зберігання вакцин.

«Імунізація населення дозволяє щорічно рятувати мільйони людських життів та визнана найбільш дієвим засобом боротьби з інфекційними хворобами у більшості країн світу. Попри воєнні виклики МОЗ в рамках співпраці з міжнародними партнерами забезпечило центри контролю та профілактики хвороб в кожній області усім необхідним обладнанням для зберігання та транспортування вакцин. Масштабне оновлення холодового ланцюга та тренінги для фахівців центрів контролю та профілактики хвороб, для керівників закладів охорони здоров’я, де використовується нове високотехнологічне холодильне обладнання, задіяне у процесі вакцинації населення, дозволяє посилити контроль якості та забезпечити доступну послугу з імунізації для кожного українця незалежно від місцезнаходження», – заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Тренінги проводили впродовж червня фахівці ЮНІСЕФ у співпраці з Центром громадського здоров’я, а також за участі регіональних тренерів із обласних центрів контролю та профілактики хвороб, які пройшли навчання під час національного тренінгу для тренерів, що раніше відбувся в Києві у межах проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», який МОЗ реалізовує спільно зі Світовим банком.

Учасники тренінгів ознайомились із правилами розміщення вакцин у холодильному обладнанні, в тому числі й під час практичних вправ, запропонованих тренерами. Під час регіональних тренінгів проведено огляд нормативної бази, на яку слід спиратись для забезпечення ефективного процесу імунізації, вимог дотримання холодового ланцюга, правильного розміщення холодильного обладнання та температурного моніторингу, який забезпечується, зокрема, використанням додатково закуплених у межах проєкту реєстраторів температури – термологерів.  

Як повідомлялось, МОЗ України за підтримки Світового банку забезпечило заклади охорони здоров'я та обласні центри контролю та профілактики хвороб спеціалізованим холодильним обладнанням для зберігання імунобіологічних препаратів – закуплено 5 168 одиниць холодильників із льодовим захистом, морозильних камер з акумулятором холоду та мережевих комбінованих холодильників. Також у межах цього проєкту закуплено 4 134 термологери і передбачено впровадження цифрового онлайн-інструменту для мапування усіх точок вакцинації та холодового обладнання для ефективного використання нового обладнання для забезпечення холодового ланцюга.