Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

1 272 українці захворіли на COVID-19 за тиждень: найбільше випадків зареєстровано в Чернігівській та Хмельницькій областях

455 осіб внаслідок ускладнень COVID-19 потрапили до лікарень. Медичної допомоги в умовах стаціонару потребували 59 дітей, із них одна дитина – у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. Загалом протягом тижня з 1 по 7 квітня в країні до медзакладів госпіталізували 3 747 українців з ГРВІ, грипом та COVID-19. Більшість з них діти – 2 073 хворих.

Протягом тижня з 1 по 7 квітня медики повідомили про 13 летальних випадків серед осіб, які мали позитивний тест на COVID-19. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти COVID-19 протягом останніх 12 місяців. Також в Україні зареєстровано один летальний випадок внаслідок ускладнень грипу. 

Протягом першого тижня квітня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло 121 584 українці, з них 67 257 – діти віком до 17 років. Однак у порівнянні з попереднім тижнем захворюваність серед дорослих та дітей знизилась на 6,1% та 9,7% відповідно.

Загалом, з початку епідсезону у жовтні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 4 148 645 українців. Зареєстровано 978 летальних випадків: 78 випадків внаслідок ускладнень грипу та 900 випадків серед захворілих на COVID-19.

За перебігом захворювання штам «Омікрон» переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація. 

В усіх областях доступна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19. Вакцинація – безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення. Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна дізнатись, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Нагадаємо, на початку березня МОЗ оновило рекомендації щодо проведення щеплень двовалентною омікрон-специфічною вакциною проти COVID-19 для первинної вакцинації. Раніше ця вакцина була схвалена лише для проведення бустерних щеплень. Тепер українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове «бустерне щеплення», зможуть отримати щеплення омікрон-специфічною вакциною. Зміни затверджені наказом МОЗ від 29 лютого 2024 року №346.