Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги»

Повідомлення про оприлюднення
до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України
«Про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги»

 

З метою удосконалення надання домедичної допомоги при невідкладних станах людини, своєчасного надання само- та взаємодопомоги на виробництвах, у закладах, установах і організаціях будь-якої форми власності, у фізичних осіб-підприємців та інших самозайнятих осіб, які мають відповідні робочі приміщення та здійснюють прийом громадян розроблено проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги» (далі – проект наказу).

 

В місцях масового перебування людей є великий ризик травмувань, у тому числі значної кількості людей у разі виникнення надзвичайної ситуації, більша ймовірність раптової зупинки серця.

 

У проекті наказу, який пропонує МОЗ України, визначено перелік медичних виробів та лікарських засобів, які повинні бути в Укладках. Також наголос зроблено на наданні домедичної допомоги при невідкладних станах відповідальною особою. Ця особа повинна пройти курс з надання домедичної допомоги та отримати сертифікат. В укладках, запропонованих МОЗ України, є необхідний перелік медичних виробів та лікарських засобів для збереження життя постраждалого до приїзду бригади екстреної медичної допомоги.

 

У проекті зазначеного наказу детально визначені вимоги до позначення медичних укладок для надання домедичної допомоги відповідного рівня у місцях масового перебування людей. Вимоги є обов’язковими.

 

Проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України та повідомлення про оприлюднення зазначеного проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: http://moz.gov.ua/gromadske-obgovorennja

 

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на адресу: [email protected]

 

Контактна особа – Чарухов Асан (тел. 044-253-26-08).

 


 

ПРОЕКТ

 

Про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги

 

Відповідно до статті 153 Кодексу законів про працю України, Закону України «Про екстрену медичну допомогу», пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, та з метою удосконалення надання домедичної допомоги при невідкладних станах людини, своєчасного надання само- та взаємодопомоги на виробництвах, у закладах, установах і організаціях будь-якої форми власності, у фізичних осіб-підприємців та інших самозайнятих осіб, які мають відповідні робочі приміщення та здійснюють прийом громадян,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити такі, що додаються:

 

1) Вимоги щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги;

 

2) Перелік медичних виробів та інших матеріалів, які повинні бути у складі медичної укладки для надання домедичної допомоги І рівня;

 

3) Перелік медичних виробів та інших матеріалів, які повинні бути у складі медичної укладки для надання домедичної допомоги ІІ рівня;

 

4) Перелік медичних виробів, лікарських засобів та інших матеріалів, які  повинні бути у складі медичної укладки для надання домедичної допомоги ІІІ рівня.

 

2. Директорату медичних послуг (Сухорукова О. С.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

В.о. Міністра У. СУПРУН

 


 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України
«Про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги»

 

Мета: зниження смертності постраждалих на догоспітальному етапі, шляхом забезпечення місця масового перебування людей необхідними медичними виробами та лікарськими засобами, вдосконалення системи навчання та забезпечення якості надання допомоги.

 

1. Підстава розроблення проекту акта

Відповідно до статті 153 Кодексу законів про працю України, Закону України «Про екстрену медичну допомогу», пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, та з метою удосконалення надання домедичної допомоги при невідкладних станах людини, своєчасного надання само- та взаємодопомоги на виробництвах, у закладах, установах і організаціях будь-якої форми власності, у фізичних осіб-підприємців та інших самозайнятих осіб, які мають відповідні робочі приміщення та здійснюють прийом громадян розроблено проект наказу «Про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги» (далі – проект наказу).

 

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

В місцях масового перебування людей є великий ризик травмувань, у тому числі значної кількості людей у разі виникнення надзвичайної ситуації, більша ймовірність травмування та раптової зупинки серця.

 

3. Суть проекту акта       

У проекті наказу, який пропонує МОЗ України, визначено перелік медичних виробів та лікарських засобів, які повинні бути в Укладках. Також наголос зроблено на наданні домедичної допомоги при невідкладних станах відповідальною особою. Ця особа повинна пройти курс з надання домедичної допомоги та отримати сертифікат. В укладках, запропонованих МОЗ України, є необхідний перелік медичних виробів та лікарських засобів для збереження життя постраждалого до приїзду бригади екстреної медичної допомоги.

 

У проекті зазначеного наказу детально визначені вимоги до позначення медичних укладок для надання домедичної допомоги відповідного рівня у місцях масового перебування людей.

 

4. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діють:

 

Конституція України;

 

Кодекс законів про працю України;

 

Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»;

 

Закон України «Про екстрену медичну допомогу»;

 

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

 

41. Відповідність засадам реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку

Проект наказу не містить положень, пов’язаних із засадами реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект наказу не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

 

6. Прогноз впливу

Проект наказу має вплив на всі верстви населення на виробництвах, у закладах, установах і організаціях будь-якої форми власності, на фізичних осіб-підприємців та інших самозайнятих осіб, які мають відповідні робочі приміщення та здійснюють прийом громадян.

 

У проекті наказу, який пропонує МОЗ України, наголос зроблено на наданні першої допомоги при невідкладних станах відповідальною особою. Ця особа повинна пройти курс з надання домедичної допомоги та отримати сертифікат. В укладках, запропонованих МОЗ України, є перелік медичних виробів та лікарських засобів для збереження життя постраждалого до приїзду бригади екстреної медичної допомоги.

 

Проект наказу є регуляторним актом і має відповідний вплив.
 

6.1. Стратегічна екологічна оцінка

Проектом акта не передбачено затвердження документа державного планування, підготовленого з урахуванням особливостей, передбачених Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку».

 

7. Позиція заінтересованих сторін

Проект наказу потребує погодження зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

 

Прогноз впливу додається.

 

8. Громадське обговорення

Проект наказу потребує громадського обговорення та розміщений на офіційному веб-сайті МОЗ України.

 

9. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством освіти та науки України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством інфраструктури України, Національною поліцією України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Державною регуляторною службою, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

 

10. Правова експертиза

Проект наказу потребує державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

 

11. Запобігання дискримінації

У проекті наказу не виявлено положень, які містять ознаки дискримінації.

 

12. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

13. Прогноз результатів

Зниження рівня інвалідності та смертності у зв’язку з нещасними випадками, травмами та отруєннями, гострих порушень життєвих функцій людини внаслідок серцево-судинних, інших захворювань, зменшення економічних втрат, спричинених тимчасовою та стійкою непрацездатністю, збереження здоров'я населення, наблизити сферу охорони здоров’я до міжнародних стандартів надання першої допомоги населенню.

 

В.о. Міністра
охорони здоров’я України
Уляна СУПРУН

Документи

pro_20190618_1_dod.zip

pro_20190618_1_dod_2_3.pdf

pro_20190618_1_dod_2_2.pdf

pro_20190618_1_dod_2_1.pdf

pro_20190618_1_dod_1_2.pdf

pro_20190618_1_dod_1_1.pdf

pro_20190618_1.pdf