Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

ВООЗ: Програма «Доступні ліки» поліпшила доступ українців до медичних препаратів

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про роботу урядової програми «Доступні ліки». За оцінками ВООЗ програма поліпшила доступ українців до лікування, а також дозволила знизити ціни на препарати.

Згідно зі звітом ВООЗ, програма «Доступні ліки» позитивно вплинула на доступ українців до ефективних препаратів, а також на ціну ліків, які входять до програми. В усіх категоріях (крім бронхіальної астми) ціни знизилися після початку дії програми. У деяких категоріях ліків зниження ціни відбулося навіть на 30–40%.

Завдяки програмі «Доступні ліки» українці змогли лікуватись безперервно і не переривати курс через нестачу коштів. Вже понад вісім мільйонів людей скористалися програмою. А це - половина людей, які хворіють на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Для багатьох пацієнтів програма - єдина можливість отримати необхідне лікування.

Нині за програмою "Доступні ліки" пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. У реєстрі ліків -  258 препаратів. 64 з них пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Програма працює з квітня 2017 року.

Ознайомитись зі звітом можна українською (https://bit.ly/2Vkyqy4) або англійською (https://bit.ly/2GpF6qk).

Докладно про програму “Доступні ліки”: http://moz.gov.ua/dostupni-liki

Нагадаємо, з 1 квітня 2019 року пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки», почали отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. Його можна отримати лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація.